Best of Travel Design

Lucie Farova
Jak vám zní večeře na vrcholu portugalského paláce Pena v Sintře?
Jak vám zní večeře na vrcholu portugalského paláce Pena v Sintře?
Lucie Farova

Palác Pena v Sintře je architektonickým mistrovským dílem. Zářivá majestátní struktura červených a žlutých odstínů stojí na kopci v pohoří Sintra.

Z mnoha teras před vámi se rozprostírá město Sintra obklopené zelenými lesy. Taková je dominanta paláce, který je možné za jasného dne vidět i z Lisabonu. Co již není tolik známé je, že historie hradu ve skutečnosti sahá až do středověku.

Svatyně, místo pro meditace a veškeré pozemky původně náležely kapli a poté klášteru, kde pobývalo až osmnáct mnichů. Po zásahu bleskem a ničivém zemětřesením v Lisabonu v roce 1755, zbyly z hradu jen ruiny. Dokud se Ferdinand II. nerozhodl získat toto území a přeměnit ho na letní sídlo pro svou královskou rodinu.

Budova je postavena v romantickém stylu a nalezneme zde také eklektické prvky z období novogotiky, neo-manuelského, neo-islámského a novorenesančního období.

Interiérové štuky, dlažby a malby na stěnách jsou zachovány dodnes. Palác je národní památkou a je také zařazen na seznam světového dědictví UNESCO. Zkrátka, existují důvody, proč je jednou z nejnavštěvovanějších památek Portugalska.

A co kdybychom vám nyní řekli, že si královský dvůr můžete užít večer o samotě? Srdečně vás zveme k odpočinku v portugalském stylu se soukromou večeří v samotném Palácio da Pena.

Nechte se doprovázet svým profesionálním průvodcem, projděte klenutou bránou a překonejte padací most, zatímco vám průvodce vypráví příběh této památky. Prozkoumejte úchvatné haly a toulejte se po nádvořích. Ochutnejte sladký koktejl na terase a vychutnejte si královské výhledy.

Potom přichází na řadu královská večeře v jedné z historických komnat. A tím tato výjimečná noc teprve začíná…

Podobné články

Intimní gastronomický zážitek v Beratu
Památka ve stylu Art Deco, zbrusu nový hotel Pendry Chicago
Borgo Santo Pietro, butiková rezidence toskánských snů
Zvolte měnu
CZK Česká koruna
EUR Euro
Top