Jachty značky Ritz-Carlton: nový rozměr výletních lodí

Minulý týden oznámila společnost Ritz-Carlton, že připravuje exkluzivní nabídku výletních plaveb pod názvem Ritz-Carlton Yacht Collection. To je slibná zpráva pro lidi, kteří se rádi plaví po mořích, z nějakého důvodu se však nechtějí starat o vlastní jachtu s posádkou a zároveň jim nevyhovují dosavadní nabídky výletních lodí, které se sice tváří velmi exkluzivně, ale ruku na srdce, jaký luxus vám tak asi může poskytnout plovoucí panelák velikosti malého města, který je primárně přizpůsoben poptávce a možnostem většiny pasažérů a který z větší části obývají postarší příslušníci střední třídy, o něž pečují houfy animátorů?

Ritz-Carlton své tři nové lodě vyvíjí ve spolupráci s Douglasem Protherem, Larsem Clasenem a společností Oaktree Capital Management.

Jachta Ritz-Carlton pojme 149 hostů
Jachta Ritz-Carlton pojme 149 hostů

První plovoucí butikový hotel bude mít na délku 190 metrů, což mu umožní přistávat v místech, kam se běžné výletní lodě nedostanou. Kapacita nepřesáhne 298 hostů, pro něž bude připraveno 149 suitů a dva velké penthousy, vše se soukromými balkóny. O interiér ve skandinávském duchu se postará švédská firma Tillberg Design, kuchyni dostane na starost tříhvězdičkový michelinský kuchař Sven Elverfeld, palubní lázně zůstanou pod značkou Ritz-Carlton a pochopitelně bude k dispozici pár barů.

Jachta Ritz-Carlton, marina na zádi
Jachta Ritz-Carlton, marina na zádi
Jachta Ritz-Carlton, každý suit s vlastním balkónem
Jachta Ritz-Carlton, každý suit s vlastním balkónem
Jachta Ritz-Carlton, bar
Jachta Ritz-Carlton, bar

Jachtu si budou zákazníci moci pronajmout i celou a první itineráře nabídnou sedmi až desetidenní plavby po severu Evropy, ve Středomoří, v Karibiku a kolem pobřeží Jižní Ameriky.

První plavby jsou naplánované na rok 2019 a rezervace začne společnost přijímat už příští rok v květnu.


Mnoho dalších tipů ze světa luxusního cestování i zážitky z cest najdete v tištěném vydání časopisu Travel Design.