Jachtu i letadlo už máte. A ponorku?

Kapitán Nemo by jen spokojeně pokýval hlavou. Je to sice už přes sto let, co Jules Verne podobné zařízení popsal, konečně však bude k dispozici také na trhu. Rýsuje se první soukromá ponorka s důstojným interiérem. Posledních osm let na ní pracuje společnost Ocean Submarine ve spolupráci s dalšími špičkovými podniky, jako je Rolls Royce, MTU, NASA nebo Bosch.  Výsledek jejich úsilí  bude brzy k mání pod názvem Neyk Submarine. Je to vlastně taková sbírka nejmodernějších osvědčených postupů posbíraných ze všech možných stran.

Superjachta DEC4E3 Luerssen a Neyk

Lehká kompaktní stavba trupu jednak umožňuje různé umístění na superjachtě, zároveň však také zajišťuje až třikrát větší rychlost než dosavadní soukromé ponorky. Pod vodou je velmi obratná a na zakázku si ji můžete nechat vybavit zařízením, které vám umožní přistávat na plážích. Ve špici je umístěna podvodní pozorovatelna s výhledem o rozsahu 270°.

První Neyk bude měřit 19 metrů na délku, pojme 12 pasažérů a potopí se do hloubky 150 metrů. Interiér je vybavený pohodlnými křesly, barem, knihovnou a velkými panoramatickými výhledy jak po stranách, tak ve stropě.

Ponorka, interiér
Ponorka, interiér prakticky kopíruje vybavení soukromého tryskáče
Ponorka, interiér
Najdete tu vše potřebné, včetně kuchyňky a koupelny

První Neyk by měl být k dispozici od ledna 2018. Následovat budou další modely, větší a ještě komfortnější.

Užívejte si ji ve zdraví.


Mnoho dalších zajímavostí ze světa luxusního cestování najdete i v našem tištěném vydání magazínu Travel Design.