Art

Jiří Zbořil
Italics: Itálie očima italských galeristů
Italics: Itálie očima italských galeristů
Jiří Zbořil

Itálie je neustálým zdrojem inspirace i různých kultivovaných potěšení pro neklidné tvůrčí duchy už celá staletí. Patříte-li k obdivovatelům jejích neprvoplánových krás, přijde vám nejspíš k chuti nový projekt devíti významných italských galeristů, pod jejichž vedením vznikla digitální platforma, která má v zásadě sloužit jako průvodce kulturním dědictvím a životním stylem země.

Lorenzo Fiaschi (Galleria Continua), Pepi Marchetti Franchi (Gagosian), Alfonso Artiaco, Ludovica Barbieri (Massimo De Carlo), Massimo Di Carlo (Galleria dello Scudo), Francesca Kaufmann (kaufmann repetto), Massimo Minini, Franco Noero a Carlo Orsi přizvali ještě čtyřiapadesát dalších kolegů, aby vytvořili celé konsorcium znalců shromážděných pod značkou ITALICS Art and Landscape.

[the_ad id='155679']

Smyslem jejich počínání je poskytnout návštěvníkům země neotřelý pohled na věci, které jim samým připadají krásné a důležité. Děje se tak formou krátkých článků a fotografií jednotlivých přispěvatelů. Jednou by tak měla vzniknout zatím nevídaná databáze vhledů do země, která může permanentně sloužit jako zasvěcený průvodce do míst, kam byste se bez nápvědy třeba nikdy nepodívali.

Projekt je zatím v začátcích, ale podle našeho mínění vypadá slibně. Rozhodně ho budeme dále sledovat.

Italics: Soledad Twombly a L'Archivio di Monserrato
Italics: Soledad Twombly a L’Archivio di Monserrato

 

Podobné články

To nejlepší ze Španělska: 9 jedinečných kulturních zážitků
Kreativní Evropa: 8 vynikajících řemeslných činností
Konverzace se surrealisty: parádní záminka k výletu do Londýna
Zvolte měnu
EUR Euro
Top