Istoria, Santorini: Na samotě u moře

Istoria, Santorini
Istoria, Santorini: suit

Ve východní části Santorini, daleko od zaplněného západu ostrova otevřel v červenci na pláži Perivolos nový butikový hotel, který působí tak trochu, jako kdyby ho postavil architekt, který v mládí hodně čítával Hraběte Monte Christa a pak jako dospělý a už trochu poučený realitou přece jen chtěl nějak navázat na své dětské sny.

Istoria sestává z pouhých  12 suitů, za nimiž se táhne tři kilometry dlouhá pláž černého sopečného písku. Podivuhodnou vizi ztvárnil athénský architektonický ateliér Interior Design Laboratorium.

Istoria, Santorini
Istoria, Santorini

Ve skutečnosti je design hotelu směsí nejrůznějších středomořských vlivů, v nichž drsné (jako terakota, vlna, dřevo) střídá hladké (mramor, porcelán).

Istoria, Santorini
Istoria, Santorini

Každý z dvanácti suitů se jmenuje stejně jako hotel, jen každý v jiném jazyce, čímž se zdůrazňuje odkaz k vyprávění příběhů. Rozdělené jsou do pěti kategorií a rozměrově se pohybují mezi 40 a 50 metry čtverečními. Některé mají na terase vířivku nebo bazén nebo také obojí.

Istoria, Santorini
Istoria, Santorini: suity jsou k dispozici v pěti kategoriích

Ve společných prostorách je k dispozici nekonečný bazén s barem, v restauraci s venkovní terasou se podávají hlavně egejské sezónní speciality a vede ji Alexandros Tsiotinis. Nechybí ani spa s širokou nabídkou masáží.

Istoria, Santorini
Istoria, Santorini: některé suity mají vlastní bazén
Istoria, Santorini: v hotelu vám zařídí vyjížďky na koních
Istoria, Santorini: v hotelu vám zařídí vyjížďky na koních

Chcete víc než novinky? Ani ne za měsíc vyjde nové číslo tištěného Travel Designu.