InterContinental, Šanghaj: Další z divů moderní architektury

InterContinental, Šanghaj
InterContinental, Šanghaj

Lahůdka pro milovníky architektury 21. století leží v bývalém lomu asi 35 kilometrů od centra Šanghaje, kousek od vrchu Sheshan s bambusovým lesem, hvězdárnou a katolickou katedrálou a 30 kilometrů od letiště Hongqiao, významné regionální letecké křižovatky. Na výstavbě hotelu InterContinental Shanghai Wonderland (ve velkém světě přezdívanému Deep Pit Hotel, což by se nám moc chtělo přeložit prostě jako Hotel v díře) se údajně podílelo na 5000 architektů, inženýrů, designerů a dalších dělníků architektury. Návrh pochází z dílny britské společnosti Atkins, která má za sebou mimo jiné například hotel Burdž al-Arab v Dubaji, vlastní stavby se ujaly místní čínské firmy.

Hotel stojí v 88 metrů hluboké díře s jezerem, z 18 pater ční horní dvě nad povrch zemský, zatímco spodní dvě se noří ještě pod vodní hladinu. Stavba tak prakticky doslova vrůstá do tří živlů: země, vzduchu a vody, zatímco ten čtvrtý, oheň, využívá v podobě geotermální a solární energie na osvětlení i vytápění.

InterContinental, Šanghaj
InterContinental, Šanghaj

Hotel nabízí 337 pokojů a suitů s obloukovitými balkony a výhledy na vodopád na protější straně zemské prohlubně, přičemž další vodopád se řítí budovou uprostřed celé konstrukce. Vybavení je tu standardně pětihvězdikčové, u jezera na dně lomu je tu navíc k dispozici i centrum vodních sportů.

InterContinental, Šanghaj
InterContinental, Šanghaj

InterContinental Shanghai Wonderland otevírá v říjnu, rezervace už se přijímají.

Tip travel designera Exclusive Tours.