Hotel

Lucie Farova
Hotel, který hostil tajná setkání Franklina D. Roosevelta a Winstona Churchilla během 2. světové války
Hotel, který hostil tajná setkání Franklina D. Roosevelta a Winstona Churchilla během 2. světové války
Lucie Farova

Fairmont Le Château Frontenac je zasazen hluboko v srdci čtvrti Old Québec a je hotelem s pozoruhodným dědictvím a jedinečným kouzlem.

Budova ve stylu Châteauesque, postavená společností Canadian Pacific Railway a otevřená v roce 1893, se nachází na Cap Diamant v historické čtvrti Upper Town. Hotel Palace se nachází na jižní straně náměstí Place d’Armes a poskytuje tak hostům okamžitý přístup ke všem hlavním památkám města. Patří sem La Citadelle de Québec, The Morrin Center a Quartier Petit Champlain, přilehlé dlážděné ulice lemované obchody řemeslníků, kavárnami a butiky. Kromě výhodné polohy je však Château Frontenac také právem považován za významnou památku a těší se velké vážnosti.

Tento tradiční zámek, který je od roku 1981 veden jako národní historická památka, nabízí ohromující architekturu a okouzlující pozemky k potulkám. Byl také místem tajných setkání mezi americkým prezidentem Franklinem D. Rooseveltem a britským premiérem Winstonem Churchillem za druhé světové války. Během setkání s kanadským premiérem Mackenzie Kingem v letech 1943 a 1944, právě zde na zámku, vůdci plánovali rozhodující invazi do Normandie, která nakonec změnila výsledek války.

Tento ikonický komplex zahrnuje 611 designových pokojů a apartmá s úžasnými výhledy na řeku St. Lawrence. Pobyt v tomto oceňovaném zařízení je podtržen moderním vybavením, prvotřídní pohostinností a službami. Jeho okázalá výzdoba a luxusní vybavení přilákaly za ta léta nespočet hostů, a zároveň získaly řadu prestižních ocenění.

Lákavý výběr jídel zvedá úroveň hotelu ještě výše. Každé menu kombinuje současnou gastronomii se staletými tradicemi a poskytuje návštěvníkům kulinářský zážitek, který je autentický a svěží, s citem pro kreativitu. Součástí hotelu Château jsou také lázně, fitness klub a venkovní terasa, které zajistí, že slavný resort uspokojí jak business, tak i leisure cestující.

Podobné články

Intimní gastronomický zážitek v Beratu
Památka ve stylu Art Deco, zbrusu nový hotel Pendry Chicago
Borgo Santo Pietro, butiková rezidence toskánských snů
Zvolte měnu
CZK Česká koruna
EUR Euro
Top