Hôtel de Crillon: Chcete se v Paříži cítit královsky?

K velké události se schyluje na pařížské hotelové scéně. V sobotu 5. července se na náměstí Svornosti (Place de la Concorde) po čtyřleté rekonstrukci otevře jedna z nejtradičnějších institucí města – Hôtel de Crillon. Celé náměstí nechal v roce 1748 vystavět ke větší slávě Paříže i vlastní král Ludvík XV. a výstavbu svěřil nejlepšímu architektovi, jakého měl ve své době k dispozici, Angeovi-Jacquesovi Gabrielovi. Jeho dílem je i působivá budova hotelu.

Hôtel de Crillon, Paříž: královská historie se potkává s přepychovou současností
Hôtel de Crillon, Paříž: královská historie se potkává s přepychovou současností

Významným osobnostem svěřil poslední rekonstrukci, která probíhala od roku 2013 , také řetězec Rosewood. Renovaci budovy z osmnáctého století dostal na starost Richard Martinet (Agence Affine Design), francouzský specialista na restaurátorské práce s působností po celém světě. Nové pojetí hotelu pak zastřešila Aline Asmar d’Amman, která do díla zapojila i další umělce, přičemž dvě suity a jeden apartmán si vzal na starost módní návrhář s osobní vášní pro osmnácté století – Karl Lagerfeld. O zahradu hotelu a celkovou zeleň se postaral Louis Benech, který má za sebou například úpravu části Tuilerií nebo vodního divadla v zámeckých zahradách ve Versailles.

Z původních 147 pokojů a suit hotelu se nabídka zmenšila na 124, přibyly lázně, bazén, kadeřnictví a také pánský klub.

Vlády nad kuchyněmi se ujímá Christopher Hache spolu s Justinem Schmittem, který povede brasserii, a Jérômem Chaucessem, který se bude starat o pekárnu. Jídla se budou podávat v restaurantu, brasserii a baru, stejně jako ve vnitřní zahradě. Pokud ráno rádi běháte, nabízí se královská stezka Tuilerijskými zahradami, do nichž stačí přeběhnout ulici.

Hôtel de Crillon otvírá rok po zovuotevření pařížského Ritzu, navíc v této kategorii město poslední dobou posílily i asijské řetězce jako Royal Monceau Raffles, Shangri-La, Mandarin Oriental nebo Peninsula.

Hôtel de Crillon stojí téměř na břehu Seiny, mezi Elysejskými poli a Louvrem. Lepší adresu v Paříži nehledejte.
Hôtel de Crillon stojí téměř na břehu Seiny, mezi Elysejskými poli a Tuilerijskými zahradami, které vás dovedou až k Louvru. Lepší adresu v Paříži nehledejte.

Spousty novinek, zajímavostí i recenzí ze světa luxusního cestování přináší také tištěný magazín Travel Design.

Uložit

Uložit