Hotel

Jiří Zbořil
Hertelendy Kastély: Luxusní skrýš na jihu Maďarska
Hertelendy Kastély: Luxusní skrýš na jihu Maďarska
Jiří Zbořil

Potřebujete se na chvíli někam zašít, úplně vypustit, nechcete nikam moc daleko, ale zároveň by vás tam neměl nikdo najít… Necelých padesát kilometrů na jih od jihozápadního cípu Balatonu najdete místo, které dané zadání výborně splňuje. Jsou to takové maďarské Mcely – někdejší lovecký zámeček zrekonstruovaný do podoby pětihvězdičkového hotelu. Svého času býval dokonce členem skupiny Relais & Chateaux. Nabízí čtrnáct pokojů, což je tak akorát, aby vás moc nikdo nerušil, nebo se dá také pronajmout celý, řekněme pro takovou středně velkou svatbu, na kterou by neměli proniknout nežádoucí hosté.

Hertelendy Kastély: suita de luxe
Hertelendy Kastély: suita de luxe

Neztratí se tu ani menší firemní výjezd, popřípadě skromnější konference. Lépe řečeno právě tak trochu ztratí, což právě má být pointa celé věci. Ale účastníci si stěžovat nebudou. Kromě toho, že tu člověk je, tu totiž také může dělat spoustu věcí.

Koně, holubi, divoká zvěř

Jste v loveckém zámečku, takže je naprosto na místě projet se na koni. Zkušeným jezdcům koně půjčí, začátečníky budou učit. Tím to však nekončí, protože tady si můžete i zastřílet – buď na hliněné holuby na střelnici, nebo v blízkém okolí na vysokou, divočáky či bažanty.

Hertelendy Kastély: koňské stáje
Hertelendy Kastély: koňské stáje

Pokud vám žádná z těchto aristokratických zábav blízká už není, máte k dispozici tenisové kurty, golfové hřiště, kola, nebo prostě popadnete nějakou tu lahev šampaňského, piknikový košík a vyrazíte si na výlet horkovzdušným balónem.

Termální lázně

Jsme v Maďarsku, takže by nikoho nemělo překvapit, že hotel má svůj vlastní termální pramen, který patřičně využívá. Kromě koupelí ve vodě z hlubin země můžete svému tělu dopřát také saunu, páru, masáže rozličných typů podle dohody a speciální kosmetiku ze vzdáleného karibského ostrova St. Barthelemy.

Jak se tam dostat

Hotel má své vlastní malé letiště (800 metrů přistávací dráhy) a heliport. Standardně nabízí transfer letadlem z Vídně nebo Budapešti, po dohodě vás však vyzvednou prakticky kdekoli v Evropě. Dá se tam samozřejmě dojet i autem. Cesta z Prahy trvá asi šest a půl hodiny, z Budapešti necelé dvě, z Vídně něco přes tři.

Hertelendy Kastély: hotelové letiště
Hertelendy Kastély: hotelové letiště

Hertelendy Kastély otevírá začátkem dubna, v listopadu na zimu zavírá.


Mnoho další inspirace pro lidi, kteří rádi cestují na krásná místa, najdete v tištěném vydání časopisu Travel Design. K dostání je pouze na předplatné.

Podobné články

Památka ve stylu Art Deco, zbrusu nový hotel Pendry Chicago
Borgo Santo Pietro, butiková rezidence toskánských snů
Nový hotel Radisson Blu s největším infinity bazénem na Arubě
Zvolte měnu
EUR Euro
Top