Airline

Jiří Zbořil
Greater Bay Airlines: nový dopravce plánuje spojení do 100 asijských měst
Greater Bay Airlines: nový dopravce plánuje spojení do 100 asijských měst
Jiří Zbořil

Nový hongkongský letecký dopravce Greater Bay Airlines zveřejnil plány obsloužit svými letadly nově více než stovku asijských měst. Společnost založil realitní magnát Bill Wong Cho-bau, do začátku investoval 258 milionů amerických dolarů.

Předpokládá totiž, že se v pacificko-asijské oblasti obnoví letecká doprava už tento rok. Své plány zveřejnil současně s podáním žádostí o licence na nových linkách.

Téměř polovina plánovaných letů bude směřovat z Hongkongského mezinárodního letiště do různých měst v Číně, další pak přepraví cestující do oblíbených destinací, jako jsou Japonsko, Korea nebo Tchajvan.

Přestože na licenci teprve čeká, pronajala si společnost Greater Bay už tři Boeingy 737 a do začátku počítá s přijetím asi tří stovek zaměstnanců. Do roku 2025 by chtěla mít letadel 30 a zaměstnanců 3000.

Podel pravidel udělování hongkongských licencí mají konkurenční společnosti, jako jsou Cathay Pacific nebo Hong Kong Airlines, nyní dva týdny na to, aby vznesly případné námitky.

Greater Bay se brousí zuby na bývalé zaměstnance Cathay Pacific, kteří byli propuštěni v souvislosti s pandemickou krizí.

Jak to všechno bude doopravdy se teprve uvidí, nicméně nadšení a optimismus společnosti Greater Bay rozhodně působí jako velmi svěží vítr v zatuchlých vodách pandemie.

Podobné články

Berlín: jeden Bůh pro všechny
Shaaran, Saúdská Arábie: otevírání nových světů
Zulal: lázně na rozhraní písku, moře a slunce
Zvolte měnu
CZK Česká koruna
EUR Euro
Top