Gran Hotel Manzana Kempinski La Habana: Prvních pět hvězdiček na Kubě

„Kdybych se někdy ztratil, hledejte mě na Kubě,“ napsal počátkem třicátých let v dopise svému otci španělský básník Federico García Lorca. Od té doby se na Kubě leccos stalo, ale pointa tkví v tom, že se zdaleka neměnila tolik, jako se mění celý západní svět. Docela dlouho se tam kvůli tomu dokonce ani nedalo pořádně dostat. Tedy dalo, ale člověk by musel podstoupit různé věci, na které nebyl každý připraven. To se teď ovšem rychle mění a pokud chcete ještě zažít alespoň část kouzla, které kdysi tak ohromilo slavného španělského básníka, je nejvyšší čas vyrazit. Nejlépe hned.

Gran Hotel Kempinski
Gran Hotel Kempinski uprostřed historické části Havany

Luxusní hotel uprostřed Havany

Letos na jaře otevře v Havaně společnost Kempinski Hotels ve spolupráci s kubánskou státní firmou Grupo de Turismo Gaviota první pětihvězdičkový (podle evropských standardů) hotel na Kubě. Pětipatrová secesní budova Manzana de Gómez stojí uprostřed starého města, které je zapsané na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Stavba pochází z roku 1890 a původně to byl první velký obchodní dům v Havaně. Renovaci dostalo na starost architektonické studio Proyectos Arquitectura y Urbanismo, o interiéry se postaral Francouz Eric Bogo, který historickým prostorám vtiskl svou „moderní interpretaci klasického“.

Gran Hotel Kempinski:
Gran Hotel Kempinski: moderní interpretace klasiky s jasnými tóny

Internet v zemi bez internetu

Hotel nabídne 246 pokojů velkých 40 až 150 čtverečních metrů s velkými francouzskými okny, klenutými stropy a jasnými barvami, které ke Kubě neodmyslitelně patří. Na dalších tisíci metrech čtverečních bude poskytovat služby švýcarská wellness společnost Resense, k hotelu patří také tři restaurace, bazén na střeše a internet na každém pokoji. To poslední vám nejspíš připadá jako samozřejmost, jenže na Kubě to žádná samozřejmost není. Právě naopak. Což berte i jako varování, budete-li si chtít vyrazit někam dál. Kuba totiž patří mezi nejhůře připojené země světa.

Gran Hotel Kempinski: výhled od bazénu
Gran Hotel Kempinski: výhled od bazénu


Další pozoruhodný kubánský tip a jiné zajímavosti ze světa luxusního cestování najdete v tištěném vydání časopisu Travel Design. K dostání je pouze na předplatné, na stáncích ho nehledejte.

Uložit

Uložit

Podobné články

Prozkoumejte

Nový Zéland a dějiny Maorů

Novozélandská vláda zveřejnila návrh nových školních osnov, který kromě jiného zahrnuje i...

Světová muzea vytvářejí trojrozměrné verze slavných obrazů pro zrakově...

Ve snaze zpřístupnit výtvarné umění zrakově postiženým lidem se muzea po celém...

Marataba Conservation Camps: safari a něco navíc

K dalším z nových safari, která jste nejspíš nestihli ještě ani zaregistrovat,...

Dubai: Světová výstava motorových jachet 2021

Pokud vás zajímají motorové luxusní lodě pak zřejmě nesmíte chybět v březnu...

Paradero Todos Santos: parádní zážitky v mexické poušti

Designový hotel v mexické poušti, kousek od magického města Todos Santos i...

The Whale: Mořské muzeum daleko za polárním kruhem

Máte rádi velryby? V červnu 2023 se 300 kilometrů na sever od...

Populární kategorie

Zvolte měnu
CZK Česká koruna
EUR Euro