Gramai Alm, Tyrolsko: Stromový chalet v pohádkových horách

Máte rádi hory a chtěli byste vyrazit ve dvou někam, kde je to hodně speciální. Potřebujete vnímat prostor, vyrazit na túru někam vysoko, pak se vrátit na základnu, kde budete sami dva, daleko od lidí, ale zase kousek od hospody. Budete mít blízko ke hvězdám, kolem vás bude všechno jen ze dřeva a z kamene, bude tam hořet oheň. A taky tam bude vana s horkou vodou a hodně pohodlná postel.  A v té hospodě kousek od vás budou fakt dobře vařit.

Alpengenusshof Ramai

V Gramai Alm tomu říkají „horské štěstí“. Gramai Alm je horský hotel v přírodním parku Karwendel na samém konci Falzthurnského údolí (Falzthurntal). Asi tak tady:

Gramai Alm leží až na samém konci údolí, dál už jsou jen alpské vrcholy
Gramai Alm leží až na samém konci údolí, dál už jsou jen alpské vrcholy

Od 16. až do 20. století tu stávala jen letní chajda pro pastevce. V šedesátých letech minulého století se zdejší pozemky dostaly poprvé do soukromých rukou, ale i tehdy to tu ještě pořád sloužilo jen jako „nejkrásnější místo pro lov kamzíků„.  Nicméně sem noví majitelé postupně vybudovali příjezdovou cestu a začátkem sedmdesátých let na místě někdejší pastoušky otevřeli Alpengasthof Gramai (to divné slovo znamená retorománsky „suťoviště“; retorománština je starobylý jazyk, který se udržel jen v několika tyrolských a švýcarských údolích).

Rok před koncem tisíciletí horskou boudu koupila rodina Rieserů, která se tu rozhodla vybudovat takové malé alpské nebe podle vlastních představ. Alpengasthof přejmenovali na Alpengenusshof a pořád vymýšlejí něco nového.

Letos je to už zmiňované „horské štěstí“, neboli stromový chalet Bergglück.

Stromový chalet Bergglück

Nejlepší bude, když se na něj místo dlouhých řečí prostě podíváte:

Stromový chalet Bergglück
Stromový chalet Bergglück

Stojí odděleně od všech ostatních zařízení Alpengenusshofu, takže do té slibované hospody si budete muset přece jen pár kroků dojít. Zato si užijete spoustu soukromí v kulaté posteli pod prosklenou střechou, kterou můžete pozorovat hvězdy. Kousek je to taky do lázní, sauny a výhledy jsou… velehorské.

Kromě pěších túr se nabízejí také ideální terény pro horská kola.  Nejbližší vesnice, Pertisau, se nachází na jezeře  Achensee, asi sedm kilometrů dolů údolím. Gramai Alm leží v nadmořské výšce 1267 metrů nad mořem.


Další tipy na pozoruhodná místa najdete v tištěném vydání časopisu Travel Design. K dostání pouze na předplatné.

Related Stories

Prozkoumejte

Six Senses, Bhútán: 5 nových rezidencí Šesti smyslů ve...

Dlouho se na to čeká a postupně k tomu dochází. Z pěti nových rezidencí...

Instagramová architektura ve městě i v divočině

Výhled jako žádný jiný Současnou kulturu významně ovlivňují...

Potápěčský ráj pro začátečníky i pokročilé

Chcete partnerovi ukázat krásy potápění a přimět ho, aby se do hlubin spouštěl...

Perla v Dubaji

La Perle, Al Habtoor City Už skoro dva...

Sedm dní v Persii

Vstup do paláce Tabatabai v Kášánu. Ve stejném duchu fungují všechny...

Populární kategorie

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno