Adventures

Lucie Farova
Glamping v Chile? Toto je to pravé místo!
Glamping v Chile? Toto je to pravé místo!
Lucie Farova

V posledním desetiletí došlo k obrovskému nárůstu trendu, kterým je glamping – glamourous camping – neboli luxusní kamping. Po celém světě se objevily kopule, které nabízejí cestujícím skvělý nový způsob objevování a prozkoumávání.

Mezi ně patří i EcoCamp Patagonia, který je v Chile velmi oceňovaný, a je stejně pozoruhodný jako přirozený. Nachází se přímo v srdci národního parku Torres del Paine ve známé oblasti Patagonie, a je to také první hotel s geodetickou kopulí na světě. Svým úspěšným designen se rychle stal inspirací pro ostatní „dome hotely“ po celém světě.

V glampsite si hosté mohou vybrat mezi pobytem Standard, Superior nebo Suite Dome. Každý z nich je vysoce kvalitní, avšak pouze poslední dva jsou vybaveny vlastní koupelnou. Cestující ve větších skupinách se mohou nechat zlákat ubytováním v Suite Dome Loft, který je dvoupodlažní, má stejné vybavení jako Suite Dome a pojme až čtyři osoby. Ubytování je navrženo tak, aby vyjádřilo autentické pocity Patagonie a svým tvarem připomínalo starověká obydlí kmene Kaweskar. Díky zcela ekologické technologii představuje toto letovisko první plně udržitelné ubytování v regionu a je tak oblíbené zejména mezi ohleduplnými cestovateli.

Hosté zde mohou očekávat nezaměnitelný okouzlující zážitek z noci strávené přímo pod hvězdnou oblohou, ovšem v pohodlí a komfortu svého pokoje. Tím to však nekončí. Nedotčená krajina, ve které je kemp umístěn, vytváří vzrušující přírodní hřiště. Na návštěvníky zde čeká řada výletů, od safari přes treky s průvodcem až po stopování Pumy americké. K dispozici jsou také all-inclusive nabídky, díky nimž si můžete vybrat nejlepší itinerář dle osobních preferencí. Pokud se jedná o stolování, můžete se těšit na specifické stravování připravované na místě. Pokrmy čerpají z místních surovin, jsou vždy čerstvé a velmi chutné.

Mezi další možnosti tohoto luxusního útočiště patří Community Domes, kde se hosté mohou setkat s ostatními cestovateli, popíjet a vyprávět si své nové zážitky.
A konečně, Yoga Dome, který nabízí každodenní kurzy, což umožňuje světoběžníkům zahájit nebo ukončit den uklidňujícími sestavami po boku místního lektora.

Podobné články

Intimní gastronomický zážitek v Beratu
Památka ve stylu Art Deco, zbrusu nový hotel Pendry Chicago
Borgo Santo Pietro, butiková rezidence toskánských snů
Zvolte měnu
CZK Česká koruna
EUR Euro
Top