Four Seasons, São Paulo: Příjemný přístav v kypící megalopoli

Four Seasons, Sao Paulo
Four Seasons, São Paulo

Ani ne za měsíc otevře v São Paulu svůj první brazilský hotel společnost Four Seasons, čímž v největším a nejbohatším městě Jižní Ameriky s pověstí nebezpečné megalopole vznikne příjemně známý záchytný bod i pro nepříliš ostříleného Středoevropana.

Hotel se nachází na avenidě Nações Unidas v jihovýchodní části města zhruba na půl cesty mezi luxusním centrem společenského a nočního života kolem Avenida Paulista a závodním okruhem v Interlagos, kde se 11. listopadu pojede další z podniků F1.

Nová budova o 29 patrech je výsledkem spolupráce ateliérů HSK Architects a Aflalo e Gasperini Arquitetos, interiéry si vzalo na starost sanfranciské studio BAMO. K dispozci je 258 pokojů a suitů a 84 privátních rezidencí.

Autoři své dílo popisují jako odvážné a inspirativně moderní se saopaulským šmrncem, nám se z dostupných materiálů zdá, že je to prostě víceméně klasický Four Seasons, vyzdobený uměleckými díly předních současných světových výtvarníků. Což úplně stačí, protože spoustu vzrušení nabídne samo město, které tvoří jednu z nejmultikulturnějších pospolitostí světa. Své čtvrtě tu mají nejrůznější komunity přistěhovalců: například Italové, Němci, Japonci, Židé, Španělé nebo Litevci, a to rozhodně nemluvíme o favelách.

Four Seasons, Sao Paulo
Four Seasons, São Paulo

Skvělé na tomto setkávání různých kultur jsou především kuchyně. V saopulském Four Seasons vám část z toho předvede Paolo Lavezzini, Brazilec s italskými kořeny, který dostal na starost zdejší restaurace. K dalším průzkumům pak máte celé město, přesněji řečeno některé jeho části, což je ale pořád zatraceně dost.

Hotel otevírá 15. října.

Four Seasons, Sao Paulo
Four Seasons, São Paulo

Víc než jen tipy a novinky najdete v tištěném čtvrtletníku Travel Design.