Discover

Jiří Zbořil
Four Seasons: Nový tryskáč, nové itineráře
Four Seasons: Nový tryskáč, nové itineráře
Jiří Zbořil

Privátní lety nabývají v zavirovaných časech na popularitě. Společnost Four Seasons si proto letos pořídila nové letadlo pro 48 cestujících a odhalila plány pro rok 2022.

Pokud nevíte přesně, oč jde: Four Seasons Private Jet Experience je nabídka luxusních zájezdů, během nichž se několikrát přesunete mezi hotely značka roztroušenými po celém světě. Zůstáváte tak stále v pětihvězdičkové sféře a nevypadnete z ní ani při přesunech, zároveň si během dvou až tří týdnů užijete několik rozdílných destinací. Není to úplně cesta kolem světa, ale v něčem je to podobné. Vlastně je to jen méě zastávek, což nemusí být nutně na škodu.

Nový stroj, Airbus A321neo-LR, vzlétne letos poprvé. Upravený je podle připomínek klientů společnosti, navíc disponuje nejšiirší a nejvyšší kabinou ve své třídě. Osmačtyřicet míst je navržených tak, aby cestujícím zajistilo maximální pohodlí. Na palubě je kromě posádky i nezbytný concierge, kuchař a lékař.

[the_ad id='155679']

Větrání je inspirované nemocničními systémy, vzduch v kabině se tak úplně vymění každé dvě až tři minuty, což by mělo stačit na odstranění 99,9 % virů a bakterií. Posádka i cestující navíc před každým vzletem projdou rychlou lékařskou prohlídkou. Každá cesta je zároveň plánovaná tak, aby se dala kdykoli v případě potřeby odklonit jinam. Hleďme, jaké vymoženosti nám neustálý pokrok přináší.

V nabídce pro rok 2022 je třináctidenní itinerář African Wonders, který vás zavede z Atén do Egypta, Tanzanie, na Mauritius, do Rwandy, Zambie a Johannesburgu. Timeless Encounters potrvá tři týdny, začíná na Havaji a pokračuje přes Bora Bora do Sydney, na Bali, do Thajska, Indie, Dubaje a do Prahy nebo Londýna. Ancient Explorer trvá celý měsíc. Odlétá se z Miami do Mexico City a dále přes Velikonoční Ostrov a Bora Bora k Velkému korálovému útesu, do Thajska, Jordánska, Egypta, Itálie a Španělska.

Podobné články

Istanbul, město, kde se východ setkává se západem
Gruzie: objevte horskou zemi, o které se moc nemluví
Objevte místa z válečných zón, která se stala turisticky atraktivními místy
Zvolte měnu
EUR Euro
Top