Fascinující konec léta na jezeře pod Mnichovem

Myslím, že už mám celkem jasno, kde bude moje rodina trávit každý poslední týden prázdnin. Jezero Tegernsee a Althoff Seehotel Überfahrt ležící necelých 60 kilometrů jižně od Mnichova nás letos natolik nadchly, že rozhodně chceme dostát první větě. Resort je součástí Althoff Hotels třiašedesátiletého Thomase Althoffa. Skupina sdružuje čtyři hotely v Německu, po jednom v Londýně a St. Tropez. Dva z nich provozují tříhvězdičkové michelinské restaurace, zbylé čtyři mají každý po jedné hvězdě. V tomto ohledu se panu Althoffovi nemůže nikdo rovnat.

V samotném hotelu jsme už po příjezdu museli konstatovat, že vypadá výrazně lépe, než na webové prezentaci. Hotel leží na břehu jezera v městečku Rottach-Egern, všude čisto, úhledno, personál velmi příjemný a pozorný. Suity v nejvyšším patře jsou prostorné s krásným výhledem a předobrou atmosférou. Spa rozhodně stojí za užití si. Naším jasným favoritem ale bylo koupání v jezeře. Máme rádi chladnější vodu a zde byla přesně dle našeho gusta. Hotel má malou plážičku, která je k dispozici pouze ubytovaným hostům. Špičkový servis je samozřejmostí.

Velmi jsem se těšil na zdejší tříhvězdičkovou restauraci, které už roky kraluje charismatický Christian Jürgens. Podnik nabízí pěti a sedmichodové menu. Bez nápojů první přijde na 219 a druhé na 249 eur. Samozřejmě jsou možné různé kombinace, ale cena v tom případě vyjde trochu jinak. Pro děti jsou připraveni udělat, cokoli si rodiče zamanou, včetně řízku či špaget. Rozhodně doporučuji si místo v Restaurantu Überfahrt rezervovat s předstihem. Restaurace nabízí celkem slušný vinný lístek, ceny jsou rozumné. Osobně jsem volil malý formát Chateau Margaux, ročník 1999. Parker mu dal 94 bodů.

Hotel má kromě tříhvězdy další tři velmi slušné restaurace a  navíc jednu separátní dále podél jezera pod názvem Fährhütte (asi dvacet minut chůze). K dispozici je velká zahrada. Okolí jezera nabízí příjemné procházky.

Hotel Althoff Seehotel Überfahrt představuje jedno z nejpříjemnějších míst, jaké jsem kdy navštívil. Takovou pohodu bych si představoval natrvalo. Furt je, kde příjemně posedět. Dobří a přátelští lidé kolem. Všeobecný obdiv k otci devíti dětí Maxovi Bavorskému. Rozhodně doporučuji. Ideálně v době, kdy se dá koupat v jezeře.

Jezero
Jezero
Dobří lidé
Dobří lidé
Plavba
Plavba
Menu
Menu
Chod
Chod
Další chod
Další chod

 

 

 

 

 

Dezert
Dezert