Fascinující konec léta na jezeře pod Mnichovem

Myslím, že už mám celkem jasno, kde bude moje rodina trávit každý poslední týden prázdnin. Jezero Tegernsee a Althoff Seehotel Überfahrt ležící necelých 60 kilometrů jižně od Mnichova nás letos natolik nadchly, že rozhodně chceme dostát první větě. Resort je součástí Althoff Hotels třiašedesátiletého Thomase Althoffa. Skupina sdružuje čtyři hotely v Německu, po jednom v Londýně a St. Tropez. Dva z nich provozují tříhvězdičkové michelinské restaurace, zbylé čtyři mají každý po jedné hvězdě. V tomto ohledu se panu Althoffovi nemůže nikdo rovnat.

V samotném hotelu jsme už po příjezdu museli konstatovat, že vypadá výrazně lépe, než na webové prezentaci. Hotel leží na břehu jezera v městečku Rottach-Egern, všude čisto, úhledno, personál velmi příjemný a pozorný. Suity v nejvyšším patře jsou prostorné s krásným výhledem a předobrou atmosférou. Spa rozhodně stojí za užití si. Naším jasným favoritem ale bylo koupání v jezeře. Máme rádi chladnější vodu a zde byla přesně dle našeho gusta. Hotel má malou plážičku, která je k dispozici pouze ubytovaným hostům. Špičkový servis je samozřejmostí.

Velmi jsem se těšil na zdejší tříhvězdičkovou restauraci, které už roky kraluje charismatický Christian Jürgens. Podnik nabízí pěti a sedmichodové menu. Bez nápojů první přijde na 219 a druhé na 249 eur. Samozřejmě jsou možné různé kombinace, ale cena v tom případě vyjde trochu jinak. Pro děti jsou připraveni udělat, cokoli si rodiče zamanou, včetně řízku či špaget. Rozhodně doporučuji si místo v Restaurantu Überfahrt rezervovat s předstihem. Restaurace nabízí celkem slušný vinný lístek, ceny jsou rozumné. Osobně jsem volil malý formát Chateau Margaux, ročník 1999. Parker mu dal 94 bodů.

Hotel má kromě tříhvězdy další tři velmi slušné restaurace a  navíc jednu separátní dále podél jezera pod názvem Fährhütte (asi dvacet minut chůze). K dispozici je velká zahrada. Okolí jezera nabízí příjemné procházky.

Hotel Althoff Seehotel Überfahrt představuje jedno z nejpříjemnějších míst, jaké jsem kdy navštívil. Takovou pohodu bych si představoval natrvalo. Furt je, kde příjemně posedět. Dobří a přátelští lidé kolem. Všeobecný obdiv k otci devíti dětí Maxovi Bavorskému. Rozhodně doporučuji. Ideálně v době, kdy se dá koupat v jezeře.

Jezero
Jezero

Dobří lidé
Dobří lidé

Plavba
Plavba

Menu
Menu

Chod
Chod

Další chod
Další chod

 

 

 

 

 

Dezert
Dezert

Related Stories

Prozkoumejte

Instagramová architektura ve městě i v divočině

Výhled jako žádný jiný Současnou kulturu významně ovlivňují...

Potápěčský ráj pro začátečníky i pokročilé

Chcete partnerovi ukázat krásy potápění a přimět ho, aby se do hlubin spouštěl...

Perla v Dubaji

La Perle, Al Habtoor City Už skoro dva...

Sedm dní v Persii

Vstup do paláce Tabatabai v Kášánu. Ve stejném duchu fungují všechny...

Lekkerwater Lodge, Jižní Afrika: Kdysi se tu před světem...

Lekkerwater Beach Lodge, Jižní Afrika: v místě někdejšího útočiště prezidenta de...

Populární kategorie

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno