Eden, Řím: Kdo si naplno vychutná nově otevřený klasický hotel v srdci Věčného Města?

Člověk s vytříbeným vkusem a chutěmi, velmi vysokými nároky na servis a odpovídajícími finančními prostředky, který ví, za co platí. Protože levné to není. Ani doslova, ani přeneseně. A teď k věci:

Prvního dubna otevírá v Římě po rok a půl trvající renovaci hotel Eden ze skupiny Dorchester Collection. Pozoruhodné je už to, že k tomu dochází prakticky na den přesně podle původně před téměř dvěma lety oznámeného plánu.

Proč do Říma?

Pokud opravdu potřebujete, aby na tuto otázku někdo odpověděl za vás, zřejmě tam nemáte co dělat. Takže jen pro pořádek: Dolce Vita, La Grande Bellezza, Palatin, Circus Maximus, Forum Romanum, Michelangelo, Rafael, Tizian, Caravaggio, káva, jídlo, víno, móda v každé zastrčené uličce, styl, Trastevere… a co takhle privátní návštěva Kolosea nebo Sixtinské kaple?

Výhled z hotelu Eden na baziliku sv. Petra
Výhled z hotelu Eden na baziliku sv. Petra

Proč zrovna hotel Eden?

Protože tady všechno římské dostanete naplno a bez kompromisu. Snoubí se tu tradiční evropský grandhotel s moderním luxusem. Hotel tu funguje od roku 1889 a od samého počátku proslul nádhernými výhledy na město a elegantním stylem v každém detailu. Opakoveně tu pobývali španělský král Alfonso XIII, Ingrid Bergman, Hemingway, Fellini, poslední dobou pak třeba Tom Cruise nebo Nicole Kidman.

Za druhé světové války si tu zřídila hlavní velitelství britská armáda, v roce 2013 si hotel za odhadovaných 105 milionů eur pořídila skupina Dorchester Collection vlastněná brunejským sultánem, která hotel od roku 2015 do současnosti upravovala podle vlastních standardů.

Připravených je 98 pokojů, které by měly spojovat tradiční elegenci a styl se špičkovou technikou: vysokorychlostní internet, zvuková aparatura a televize Bang & Olufsen, mramorové koupelny, toaletní potřeby Bottega Veneta.

To nejlepší pro labužníky se ovšem nachází na střeše: restaurant La Terrazza s dokonalými výhledy na Věčné Město a Vatikán, michelinským šéfkuchařem Fabiem Ciervem a jeho tvůrčím přístupem ke středomořské kuchyni. Hned vedle si pak v Il Giardino Ristorante & Bar můžete vychutnat moderní interpretaci klasické italské kuchyně.

Michelinský šéfkuchař Fabio Cervio a jeho gnocchi s královskými krevetami
Michelinský šéfkuchař Fabio Cervio a jeho gnocchi s královskými krevetami


Další nové hotely pro rok 2017 najdete v tištěném čísle časopisu Travel Design.

 

Related Stories

Prozkoumejte

Six Senses, Bhútán: 5 nových rezidencí Šesti smyslů ve...

Dlouho se na to čeká a postupně k tomu dochází. Z pěti nových rezidencí...

Instagramová architektura ve městě i v divočině

Výhled jako žádný jiný Současnou kulturu významně ovlivňují...

Potápěčský ráj pro začátečníky i pokročilé

Chcete partnerovi ukázat krásy potápění a přimět ho, aby se do hlubin spouštěl...

Perla v Dubaji

La Perle, Al Habtoor City Už skoro dva...

Sedm dní v Persii

Vstup do paláce Tabatabai v Kášánu. Ve stejném duchu fungují všechny...

Populární kategorie

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno