Drisco, Tel Aviv: Nejnovější luxus s duší ve městě

Drisco, Tel Aviv: restaurace Zada
Drisco, Tel Aviv: restaurace Zada

V Tel Avivu ani ne před měsícem otevřel nový hotel, který je pozoruhodný nejen umístěním, designem a službami, ale také historií budovy, v níž ho po obří investici a více než deseti letech pečlivé rekonstrukce vypiplal architekt a interiérový designer Ari Shaltiel.

Všechno to začalo v září 1866, kdy se v Jaffě vylodilo 40 amerických rodin ze státu Maine se spoustou zásob, náčiní a skládacími dřevěnými domky. Skupina připlula, aby připravila zemi pro druhý příchod Ježíše Krista na svět. Vrhli se na obdělávání půdy, byli mezi nimi ale dva bratři, John a George Driscoovi, kteří se rozhodli, že si místo zemědělského plahočení raději postaví hotel. To také udělali, jenže  obchody se jim moc netočily a za chvíli přišli na buben.

V tu chvíli se na scéně objevil jistý hoteliér jménem Ernst Hardegg, který od nich hotel i s okolními pozemky koupil a přejmenoval ho na Jeruzalém, protože sloužil hlavně poutníkům, kteří na cestě do posvátného města přistávali v Jaffě. A aby mu nechodili někam jinam, pojmenoval Hardegg všechny pokoje podle různých biblických postav a k původnímu americkému strohému designu přidal prvky evropského luxusu a velkoleposti. Vytvořil tak nejprestižnější podnik v celé oblasti, kde rádi bydleli lidé jako Thomas Cook nebo Mark Twain. Až do druhé světové války byl Hardegg’s Jerusalem Hotel opravdový pojem.

S válkou přišly trable, protože Hardegg byl Němec a oblast ovládali Angličané, kteří si z hotelu udělali velitelství. Po vzniku Izraele zase sloužil jako ubytovna pro židovské utečence a od šedesátých let chátral. Až v roce 2006 se ho ujal současný majitel Avi Zak s úmyslem oprášit zašlou slávu a navázat na německo-turecko-(v roce 1866 byla Jaffa součástí Otomanské říše)-americké kořeny. Což přesně také udělal a pojmenoval nový hotel podle bratrů, kteří ho tu původně vystavěli – hotel Drisco.

Drisco, Tel Aviv: zahradní suit
Drisco, Tel Aviv: zahradní suit

Každý ze 42 pokojů a suit poskytuje trochu jinou směs původního ducha s moderním přepychem a pohodlím. Některé se dají propojit a kdyby ani to nestačilo, je k dispozici i pětiložnicová vila Drisco. Některé z pokojů mají krásné výhledy na Středozemní moře, jiné na starou Jaffu a americko-německou kolonii. Ducha místa skrze chutě vám bohatě zprostředkuje i restaurace Zada.

Drisco, Tel Aviv: pokoj s balkonem
Drisco, Tel Aviv: pokoj s balkonem


Chcete víc než jen novinky? Za šest týdnů vyjde další číslo Travel Designu s pozoruhodnými zážitky z ostrovů v Severním oceánu.

Related Stories

Prozkoumejte

Six Senses, Bhútán: 5 nových rezidencí Šesti smyslů ve...

Dlouho se na to čeká a postupně k tomu dochází. Z pěti nových rezidencí...

Instagramová architektura ve městě i v divočině

Výhled jako žádný jiný Současnou kulturu významně ovlivňují...

Potápěčský ráj pro začátečníky i pokročilé

Chcete partnerovi ukázat krásy potápění a přimět ho, aby se do hlubin spouštěl...

Perla v Dubaji

La Perle, Al Habtoor City Už skoro dva...

Sedm dní v Persii

Vstup do paláce Tabatabai v Kášánu. Ve stejném duchu fungují všechny...

Populární kategorie

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno