Drisco, Tel Aviv: Nejnovější luxus s duší ve městě

Drisco, Tel Aviv: restaurace Zada
Drisco, Tel Aviv: restaurace Zada

V Tel Avivu ani ne před měsícem otevřel nový hotel, který je pozoruhodný nejen umístěním, designem a službami, ale také historií budovy, v níž ho po obří investici a více než deseti letech pečlivé rekonstrukce vypiplal architekt a interiérový designer Ari Shaltiel.

Všechno to začalo v září 1866, kdy se v Jaffě vylodilo 40 amerických rodin ze státu Maine se spoustou zásob, náčiní a skládacími dřevěnými domky. Skupina připlula, aby připravila zemi pro druhý příchod Ježíše Krista na svět. Vrhli se na obdělávání půdy, byli mezi nimi ale dva bratři, John a George Driscoovi, kteří se rozhodli, že si místo zemědělského plahočení raději postaví hotel. To také udělali, jenže  obchody se jim moc netočily a za chvíli přišli na buben.

V tu chvíli se na scéně objevil jistý hoteliér jménem Ernst Hardegg, který od nich hotel i s okolními pozemky koupil a přejmenoval ho na Jeruzalém, protože sloužil hlavně poutníkům, kteří na cestě do posvátného města přistávali v Jaffě. A aby mu nechodili někam jinam, pojmenoval Hardegg všechny pokoje podle různých biblických postav a k původnímu americkému strohému designu přidal prvky evropského luxusu a velkoleposti. Vytvořil tak nejprestižnější podnik v celé oblasti, kde rádi bydleli lidé jako Thomas Cook nebo Mark Twain. Až do druhé světové války byl Hardegg’s Jerusalem Hotel opravdový pojem.

S válkou přišly trable, protože Hardegg byl Němec a oblast ovládali Angličané, kteří si z hotelu udělali velitelství. Po vzniku Izraele zase sloužil jako ubytovna pro židovské utečence a od šedesátých let chátral. Až v roce 2006 se ho ujal současný majitel Avi Zak s úmyslem oprášit zašlou slávu a navázat na německo-turecko-(v roce 1866 byla Jaffa součástí Otomanské říše)-americké kořeny. Což přesně také udělal a pojmenoval nový hotel podle bratrů, kteří ho tu původně vystavěli – hotel Drisco.

Drisco, Tel Aviv: zahradní suit
Drisco, Tel Aviv: zahradní suit

Každý ze 42 pokojů a suit poskytuje trochu jinou směs původního ducha s moderním přepychem a pohodlím. Některé se dají propojit a kdyby ani to nestačilo, je k dispozici i pětiložnicová vila Drisco. Některé z pokojů mají krásné výhledy na Středozemní moře, jiné na starou Jaffu a americko-německou kolonii. Ducha místa skrze chutě vám bohatě zprostředkuje i restaurace Zada.

Drisco, Tel Aviv: pokoj s balkonem
Drisco, Tel Aviv: pokoj s balkonem


Chcete víc než jen novinky? Za šest týdnů vyjde další číslo Travel Designu s pozoruhodnými zážitky z ostrovů v Severním oceánu.

Podobné články

Prozkoumejte

Nová letecká spojení do Afriky

Až se svět probudí z covidového limbu, mohou být karty na různých...

Shaaran, Saúdská Arábie: otevírání nových světů

Saúdská Arábie pro nás doposud byla spíš zdrojem různých obav a ropy....

Newt, Somerset: poklidný život romantické Anglie

Pokud máte rádi romány Jane Austenové, popřípadě filmy podle nich natočené, nemůžete...

Bãi San Hô, Vietnam: lahůdkový rezort v neotřelé oblasti

Nový rezort Zannier Hotels otevřel loni v prosince, takže jen málokdo ho...

Letadlo, kterým letěl prezident Biden na inauguraci, si můžete...

Pokud na to máte, samozřejmě. V zásadě to ale jde. Prezident si...

Srí Lanka: podmínky ke vstupu do znovuotevřené země

Dnes oficiálně otevírá své hranice turistům ze zahraničí Srí Lanka. Přijet samozřejmě...

Populární kategorie

Zvolte měnu
CZK Česká koruna
EUR Euro