Další nově otevřené destinace

V říjnu se světu otevírají nové země, kam byl až do teď přístup kvůli koroně omezen nebo zcela znemožněn. V každé z nich však platí i různá omezení, některá obecná, jiná specifická podle země původu.

Bahamy

Bahamy

Bahamy znovu otevírají turistický sektor 15. října. Zpočátku budou návštěvníci podléhat 14-denní karanténě v místě pobytu. Pobyt si můžete naplánovat i kratší a odjet ještě před skončením karantény, budete tak ale po celou délku pobytu omezeni resortem nebo hotelem, kde se ubytujete. S nástupem listopadu už nebudou třeba ani tyto „dovolené na místě“ (vacation in place).
Jako nutná příprava před odjezdem zůstane nejdéle 7 dní starý test na COVID-19, bez kterého nemůžete získat vízum. Aby se zajistila dlouhodobá bezpečnost, bude nutné podrobit se dalšímu testu čtyři dny po příjezdu.
Postupně se budou otevírat všechny resorty, restaurace a pláže, i když mezi desátou večerní a pátou ranní bude platit večerka, takže se budete smět zdržovat pouze v objektech svého hotelu. Samozřejmostí se stává všudypřítomná rouška a dodržování bezpečné vzdálenosti.

Grenada

Grenada

Při příletu do Grenady záleží na tom, odkud jedete, a to se počítá z posledních čtrnácti dní. Pro země s nízkým rizikem neplatí skoro žádná omezení, člověk potřebuje jen negativní test nejdéle týden starý. Česká republika naneštěstí na seznamu bezpečných zemí není (celý seznam najdete zde).
Pokud tedy plánujete dovolenou a 14 dní před příletem budete v zemi, která na seznamu není, budou pro vás platit následující opatření. K 7 dní starému testu je třeba si reservovat ubytování minimálně 4 dny dopředu a registrovat se u autorit, protože první čtyři dny dovolené budete muset trávit v karanténě a pod zdravotním dohledem. Abyste pak mohli odjet nebo se začlenit do grenadské společnosti, budete muset podstoupit ještě jeden test.
A jak se do Grenady vůbec dostat? Od 15. září je Grenada otevřená mezikaribským letům. S příchodem října obnoví s Grenadou spoje americké linky JetBlue Airways (3. října) a American Airlines (8. října) a kanadská linka Canada Air (5. října). Z Evropy je nejsnazší přístup přes Barbados s linkami British Airways nebo Virginia Atlantic.

Uganda

Uganda
Po šesti měsících v izolaci se také s prvním říjnem otevírají hranice africké Ugandy. Zde pro vstup platí negativní test starý nanejvýš 72 hodin a člověk se musí připravit na popříletovou zdravotní prohlídku – kontrola teploty a příznaků infekčních onemocnění. Podobná pravidla platí i pro vstup do národních parků, které se otevírají spolu s hranicemi, ovšem i před vstupem sem se kontroluje teplota a všude je povinné nošení roušek nebo respirátorů.
Vláda si zakládá na návratu turismu a zachování kvality zážitků stejně jako na bezpečnosti a hygieně. Přestože otevírá hotely a parky turistům i lidem přijíždějícím za businessem, platí zde zákaz vycházení od devíti večer do půl šesté ráno.

Related Stories

Prozkoumejte

Common Pass: Jak covid-19 změní leteckou přepravu?

Mezi New Yorkem a Londýnem na jedné straně zeměkoule a Singapure a Hongkongem na...

Etihad Airways: První lety mezi Tel Avivem a Abu...

Etihad Airways se staly první společností ze zemí Rady pro spolupráci zemí v oblasti...

Hurtigruten: Od příštího roku od pólu k pólu

"Pro druhé pololetí roku 2021, jsme svědky rostoucí poptávky na všech trzích a pro...

Dubai láká digitální nomády trávit karanténu v teple na...

Dubai představila nový roční program pro lidi, kteří se ke své obživě nepotřebují zdržovat...

Vietravel: Nový asijský letecký přepravce začíná 18. prosince 2020

Jedna z velkých asijských cestovních kanceláří, Vietravel, získala ofciální souhlas ke spuštění svých leteckých...

Po stopách britské královské rodiny

Máte rádi Karibik, ale nechce se vám moc daleko? Naplánujte si svátky nebo rovnou...

Populární kategorie

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno