Christina O: Chcete si pronajmout Onassisovu jachtu?

Christina O

Můžete. Najdete ji nově v nabídce Valef Yachts pod jménem Christina O. V dobách své největší slávy bývala Christina největší a nejextravagantnější jachta všech oceánů. S Aristotelem Onassisem a jeho ženou Jacqueline se na ní plavili mimo jiné třeba Winston Churchill, Marilyn Monroe, kněžna Grace nebo Frank Sinatra.

Původně loď loďařský magnát koupil v roce 1954, nechal ji kompletně přebudovat za 4 miliony tehdejších amerických dolarů a pojmenoval ji po své dceři – Christina. Po jeho smrti ji dcera v roce 1978 darovala řecké vládě a loď začala chátrat, až ji po dalších dvaceti letech odkoupil jistý rodinný přítel Onassisů a začal ji znovu dávat dohromady.

Kromě pečlivé rekonstrukce ji postupně vybavil nejmodernějšími technologiemi a přejmenoval na Christina O. Pořád je to tak jedna z nejpřepychovějších jachet, na které se dá vyrazit na moře, má však za sebou historii, jakou už žádná jiná loď mít nebude.

V současné době pojme 34 plavících se hostů, ale v přístavu jich na případnou party může přijít až 240 a pořád budou mít dost místa, jídla i pití. Pořád je to jen jachta, ale můžete se na ní postavit k baru, kde popíjel Onassis. Cena za jeden den pronájmu odpovídá.

Christina: bar
Christina O: bar
Christina O: hlavní apartmá
Christina O: průnik techniky
Christina O