Nemovitosti v zahraničí

Jiří Zbořil
Chcete vlastní ostrov? 5 evropských ostrovů na prodej.
Chcete vlastní ostrov? 5 evropských ostrovů na prodej.
Jiří Zbořil

Vlastní ostrov by občas potřeboval kdekdo. Jsou na prodej. Daleko i celkem blízko, v mořích, v oceánech, ale i na jezerech. Malou ukázku možností v Evropě přinášíme dnes, větší přehled nejlepších nabídek z celého světa přineseme v zimním čísle tištěného magazínu Travel Design.

Île d’Er

Bretaň: ostrov kousek od Pobřeží růžové žuly
Ile d’Er, Bretaň

Kousek od jednoho z nejkrásnějších pobřeží Bretaně. Vyznačuje se všemi typickými znaky bretonské krajiny. Louky, mokřady, písečné pláže, to vše protkané štěrkovými cestami. Na ostrově stojí několik budov – starý statek, stodola, bungalov. Všechny si žádají renovaci. Na pobřeží je vesnička Plougrescant.

Kardiotissa

Kardiotissa, Egejské moře
Kardiotissa, Egejské moře

Uprostřed Kykladských ostrovů, sedm minut rychlým člunem od ostrova Folegandros a deset minut od Sikinu, odkud po celý rok jezdí pravidelná lodní doprava do Pirea. Na ostrově prakticky nic není a je jen na kupci, co z něj udělá. Můžete si tam postavit vlastí dům, nebo také rovnou celý resort.

Male Orjule

Male Orjule, Chorvatsko
Male Orjule, Chorvatsko

Ostrůvek v severní části Jaderského moře je porostlý borovicemi a olivovníky, má dva prameny sladké vody,  v jižní části se nachází přirozený přístav.  Několik budov na ostrově vyžaduje důkladnou rekonstrukci.

Marinella

Marinella, Sardinie
Marinella, Sardinie

Ostrov je schovaný v Marinellské zátoce, která tvoří součást jedné z nejluxusnějších evropských oblastí, Smaragdového pobřeží Sardínie. Najdete na něm hlavní rezidenci, další vilu, která momentálně slouží jako jachtklub a dva menší domky pro hosty.  Nic pro Robinsony, zato ráj pro každého, kdo se chce počítat k nejlepší společnosti.

Ostrov Sirén

Ostrov Sirén, Sicílie
Ostrov Sirén, Sicílie

Ostrůvek kousek od taorminského pobřeží na Sicílii. Není moc velký, stojí na něm dvě stavení, která dříve tvořila statek. Tvar ostrova přímo vybízí k postavení vily na vršku. Dole je malý přístav.

 

Uložit

Uložit

Podobné články

Six Senses La Sagesse Grenada: všech šest smyslů v Karibiku
Aman New York: útočiště v srdci Manhattanu a několik bytů na prodej
Central Park Tower, New York: Nejvyšší bydlení na světě
Zvolte měnu
EUR Euro
Top