Chablé, Yucatán: Mexický dvojboj – Mayové a pláže

Chablé, Mexiko:
Chablé, Yucatán: schovaný v džungli

Jeden rezort Chablé funguje na Yucatánu už rok a půl, druhý se bude otevírat letos v létě. Každý nabízí něco trochu jiného, dohromady to však zřejmě bude ideální kombinace na parádní dva týdny v Mexiku.

Chablé Yucatán. Tady si pořádně užijete historii, spa, jídlo a přírodu. Nachází se ve vnitrozemí, 25 minut od Méridy. Bydlí se pouze ve vilách, k dispozici je 38 domků (casitas), 1 vila prezidentská a 1 královská. Každá z vil má bazén. Rezort se zaměřuje hlavně na wellness a odpočinek, ale díky poloze je to zároveň výborné východisko pro spousty výletů (Mérida, Chichen Itzá, Uxmal). Tři restaurace vycházejí především z lokální kuchyně, většina surovin pochází ze statku, který patří rezortu. Jako šéfkuchař tu působí Jorge Vallejo, jehož restaurace Quintonil v Mexico City nedávno obsadila 22. místo v žebříčku nejlepších 50 restaurací světa britského časopisu The Restaurant. A protože jsme v Mexiku, v baru nebude chybět ani pořádná sbírka tequil, údajně největší soukromá sbírka na světě.

Chablé Maroma Riviera Maya. Pláž, slunce, písek, Corona. Tento resort je protikladem svého staršího bratra. Nachází se v letovisku Riviera Maya a ještě na něm probíhají poslední práce. Otevře v srpnu letošního roku a z letiště v Cancúnu to je 35 minut. Nabídne 70 vil.
Chablé, Yucatán: bydlí se pouze ve vilách
Chablé, Yucatán: bydlí se pouze ve vilách
Chablé, Yucatán: kromě běžných proceduur nabídne spa i mayský obřad
Chablé, Yucatán: kromě běžných procedur nabídne spa i mayský obřad
Chablé, Yucatán: tři restaurace nabízí to nejlepší z místní produkce
Chablé, Yucatán: tři restaurace nabízí to nejlepší z místní produkce

Tip travel designéra Exclusive Tours.


Chcete víc než jen novinky? Nedávno vyšlo nové číslo čtvrtletníku Travel Design.