Nemovitosti v zahraničí

Jiří Zbořil
Central Park Tower, New York: Nejvyšší bydlení na světě
Central Park Tower, New York: Nejvyšší bydlení na světě
Jiří Zbořil
Central Park Tower, New York
Central Park Tower, New York (ta štíhlá budova vpravo ještě ve výstavbě)

Možná si někdo vzpomenete na naši fascinaci novým mrakodrapem, který během naší jarní návštěvy New Yorku ještě rostl nad Centrálním parkem. V letním čísle tištěného Travel Designu jsme mu věnovali poměrně dost pozornosti. Vyrostl do výšky přes 450 metrů a brzy se z něj stane nejvyšší obytná budova na světě. Úplně dokončený bude v roce 2020, nicméně prodej bytů začal už teď.

Central Park Tower na 57. západní ulici (doslova jen pár kroků od Central Parku) je dílem architektonického ateliéru Adrian Smith + Gordon Gill Architecture. Postavený je celý ze skla a oceli a od 38. patra výš nabídne 179 luxusních dvou- až osmipokojových bytů s okny přes celou stěnu, ze kterých uvidíte i zakřivení zeměkoule.

V prvních sedmi patrech najdete novou vlajkovou loď luxusního řetězce obchodních domů Nordström, výše pak mimo jiné také soukromé kluby pro rezidenty, bazén, fitko, basketbalové hřiště, squash, spa, prostory pro děti, kulečník a tak.

Ceny bytů začínají na 6,5 milionech USD za dvoupokojový byt. A stoupají stejně vysoko jako dům, ve kterém hnízdí. Když byt v New Yorku, tak v Central Park Tower. Newyorštější to jen tak bude.

Central Park Tower, New York: výhled z kuchyně
Central Park Tower, New York: výhled z kuchyně

Podobné články

Six Senses La Sagesse Grenada: všech šest smyslů v Karibiku
Aman New York: útočiště v srdci Manhattanu a několik bytů na prodej
Pitcairn, Tichý oceán: Pozemky zdarma
Zvolte měnu
CZK Česká koruna
EUR Euro
Top