Genius loci

Jiří Zbořil
Castello di Reschio: život aristokratů
Castello di Reschio: život aristokratů
Jiří Zbořil

Jedna věc jsou rychlé, nové peníze, které se ve světě teprve zabydlují, úplně jiná pak staletími prověřované zvyky a vkus. Hrad původem z desátého století na pomezi Toskánska a Umbrie si v roce 1994 pořídil hrabě Antonio Bolza s úmyslem oživit pozapomenutý kout Itálie. Během následujících pětadvaceti let se jeho synovi Benediktovi se ženou Nencií podařilo pečlivě zrestaurovat asi polovinu budov, které k panství patří, a proměnit je v jedinečné domy k pronajmutí. Uplynulé tři roky se pak zabývali proměnou vlastního hradu, v němž posledních deset let žili se svými pěti dětmi.

Od léta loňského je z hradu hotel o 36 pokojích a suitech, s restaurací, bazénem, barem, knihovnou a nejrůznějšími skrytými prostory pro privátní večírky, koncerty a různá setkávání.

[the_ad id='155679']

Krása se tu zřejmě skrývá v každém detailu. Neméně důležité jsou však také příležitosti, které nabízí okolí: zahrady, projížďky na koních, aristokratický životní styl.

Panství se nachází v malebném údolí nad Trasimenským jezerem, kde kdysi Hanibal svedl velkou bitvu s Římany. Po jejích stopách se můžete vydat. Je to magické místo. Nejbližší města jsou odtud Cortona a Perugia, do hodiny se autem dostanete i do Assisi, Arezza, Gubia nebo Sieny.

Hotel je velmi přívětivý k rodinám s dětmi, pro něž jsou připraveny hodiny malování, jízda na koni nebo také lekce vaření.

Podobné články

Resort Danai, unikátní rodinný a špičkový plážový hotel v Řecku
Manta Resort, Indický oceán v přímém přenosu
Objevte ostrov Antigua
Zvolte měnu
EUR Euro
Top