Capella Singapur: Historické setkání na Ostrově smrti

Capella Singapur: suit
Capella Singapur: suit

Kdyby se vám někdy zachtělo vyrazit po stopách historických událostí, k nimž došlo za vašeho života, těžko budete moct vynechat hotel Capella Singapur na ostrově Sentosa, kde se mají zanedlouho setkat americký prezident Donald Trump se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem. Na význam této události určitě máte spoustu vlastních názorů, které netřeba rozmnožovat, zajímavé je ale také místo, kde se střetnou.

Ostrov býval kdysi útočištěm pirátů, za druhé světové války si na něm Japonci zřídili zajatecký tábor a popravovali se tu čínští obyvatelé Singapuru podezřelí ze spolupráce se Spojenci. Až do roku 1972 se bůhví proč malajsky jmenoval Palau Blakang Mati (Ostrov smrti, která přichází zezadu). Dnes je z něj luxusní letovisko pro singapurskou smetánku a jmenuje se Sentosa, což znamená „klid a mír“. Není to ovšem žádný přírodní ráj, spíš takový malý disneyland pro majetné.

Budovy, kolem nichž vznikl hotel, kde si Trump s Kimem zřejmě potřesou pravicí, na Sentose původně postavili v osmdesátých letech 19. století Britové jako ubytovací zařízení pro důstojníky Královského dělostřelectva. Po různých peripetiích se budov nakonec počátkem nového tisíciletí ujala společnost Capella, nechala je zrekonstruovat a vybudovala kolem nich luxusní hotel. Díla se ujal architektonický ateliér Normana Fostera, který má za sebou například také velkolepou úpravu berlínského Reichstagu. Hotel otevřel v roce 2009 a o prominentní návštěvníky nemá nouzi.

V roce 2012 se v něm třeba zdržela Lady Gaga, o čtyři roky později tu po svém prvním koncertě v Singapuru dočasně zakotvila Madonna.

Vlastní hotel má jako jeden z mála singapurských podniků přístup k moři, k dispozici je 112 pokojů a veškeré obvyklé vybavení pětihvězdičkových zařízení včetně golfového hřiště.

Capella Singapur: Colonial Manor
Capella Singapur: Colonial Manor
Capella Singapur
Capella Singapur
Capella Singapur
Capella Singapur