Canaves Oia Epitome, Santorini: Romantika na jednom z nejkrásnějších ostrovů světa

Canaves Oia Epitome, Santorini:
Canaves Oia Epitome, Santorini:

Staré dobré Santorini. Před třemi a půl tisíci lety tu došlo k nejsilnějšímu lidem známému výbuchu sopky, který se postaral o konec mínojské civilizace na Krétě, čímž se uvolnila cesta pro rozvoj řecké civilizace, která později dala mentální základ té naší. A taky se tehdy zformovala dnešní podoba souostroví – čtyři ostrůvky kolem obrovského kráteru, původně jednoho celku pevné země. Pořád sice leží v geologicky živé oblasti, nicméně to nejhorší už mají evidentně za sebou.

Během dalších staletí tu stopy zanechalo několik dalších kultur, dnes na ostrovech, které mnozí považují za jedno z nejkrásnějších míst světa, vládne kultura turistická. Což může být špatně i dobře a protože nejsme kritický magazín, zajímá nás ta druhá část. Dobře je to proto, že tu díky tomu mohlo vzniknout například přepychové útočiště jako je Canaves Oia.

Je to už přes třicet let, co se v rybářské vesničce Oia rozhodla rodina Chaidemenosových přeměnit jeskyně ze 17. století, v nichž se původně uchovávalo víno, na designové hotelové pokoje. Nejdříve byly jen dva, pak se hotel rozrostl na osmnáct pokojů. V devadesátých letech minulého století se pak z hotelu stalo oblíbené útočiště předních světových celebrit, politiků i královských rodin.

V průběhu let podstoupil několik dalších renovací, úprav a rozšíření, dnes se o něj starají vnuci původních zakladatelů, kteří kus nad městečkem Ammoudi právě otevřeli další zbrusu novou část svého království: Canaves Oia Epitome. V ústraní a s přímým přístupem na pláž, což je na Santorini vzácnost, najdete 4 nové vily a 2 suity, vše s bazénem a pro dvě osoby.

Canaves Oia Epitome, Santorini:
Canaves Oia Epitome, Santorini: interiér vily
Canaves Oia Epitome, Santorini:
Canaves Oia Epitome, Santorini: bazén
Canaves Oia Epitome, Santorini:
Canaves Oia Epitome, Santorini: suit
Canaves Oia Epitome, Santorini:
Canaves Oia Epitome, Santorini: egejský minimalismus

Chcete víc než novinky? Minulý týden vyšlo nové číslo Travel Designu s cestou Miroslava Motejlka do New Yorku a Jižní Karolíny.