Camp Zero, Frachey: Vrtulníkem na freeride z postele

Camp Zero, Frachey: dokonalé freeridové terény
Camp Zero, Frachey: dokonalé freeridové terény

Jsou hotely, ze kterých vylezete dveřmi přímo na sjezdovku. Z Camp Zero vylezete dveřmi přímo k heliportu. Je to takový malý freeriderův ráj. Zkrátka však nepřijdou ani lyžaři, kteří se raději drží na sjezdovce. Necelý kilometr je to z hotelu k lanovce do Frachey, která vás se dvěma přestupy vyveze až do výšky 2727 metrů nad mořem pod Colle Bettaforca. Na druhou stranu je to pak stejně daleko i k lanovce do Champolucu. Celkem se na italské straně masivu Monte Rosa táhne mezi třemi údolími na 180 kilometrů sjezdovek.

Pětihvězdičkový ekorezort Camp Zero otevřel letos v létě a čeká ho první zima. Je to místo pro lidi, kteří mají rádi kámen, dřevo a hory. Rádi lezou po skalách a sjíždějí kopce. Nejraději s menší či větší špetkou vzrušení. Je to také poněkud intimnější záležitost s pouhými 30 suity. Všechny jsou patrové pro dva, tři až čtyři hosty a mají francouzská okna s východem do zahrady.
Uvnitř je kromě dvou restaurací k dispozici lezecká stěna s barem, v zimě můžete trénovat na ledové stěně venku. Součástí areálu je i heliport, což vám umožňuje tu nejpřímější linku z postele až k nejzábavnějším lyžařským terénům. Po náročném dni se dá relaxovat v pětadvacetimetrovém vnitřním bazénu, sauně, páře nebo si nechat dát masáž.
A kdybyste náhodou přijeli teslou, najdete tu i nabíjecí stanici. Z Milána to sem autem trvá dvě a půl hodiny, ze Ženevy tři. Jestli rádi šplháte po skalách a ještě k tomu hrajete golf, udělá vám v létě radost místní devítijamkové hřiště.

Camp Zero, Frachey:otevřel letos v létě
Camp Zero, Frachey:otevřel letos v létě

Camp Zero, Frachey: šplhací stěna
Camp Zero, Frachey: šplhací stěna

Camp Zero, Frachey: všechny suity jsou patrové
Camp Zero, Frachey: všechny suity jsou patrové

Chcete víc než novinky? Tento týden vychází nové číslo tištěného čtvrtletníku Travel Design s velkou cestou Miroslava Motejlka do Mongolska.

Related Stories

Prozkoumejte

Six Senses, Bhútán: 5 nových rezidencí Šesti smyslů ve...

Dlouho se na to čeká a postupně k tomu dochází. Z pěti nových rezidencí...

Instagramová architektura ve městě i v divočině

Výhled jako žádný jiný Současnou kulturu významně ovlivňují...

Potápěčský ráj pro začátečníky i pokročilé

Chcete partnerovi ukázat krásy potápění a přimět ho, aby se do hlubin spouštěl...

Perla v Dubaji

La Perle, Al Habtoor City Už skoro dva...

Sedm dní v Persii

Vstup do paláce Tabatabai v Kášánu. Ve stejném duchu fungují všechny...

Populární kategorie

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno