Bulgari, Šanghaj: Jedete za obchodem?

Bulgari, Šanghaj
Bulgari, Šanghaj

V Šanghaji sice není o špičkové hotely nouze, přesto každý rok přibude nějaký nový. Letos například Bulgari. Stojí kousek od nábřeží, pár minut pěšky od Bundu, což je řada výstavních budov z počátku minulého století, které se v tomto nejlidnatějším městě Číny asi nejvíc blíží něčemu jako historická památka, pročež si jich tu také náležitě považují a zakázali kolem nich stavět výškové budovy. Jak moc kolem je zřejmé z developerského projektu renovace nábřeží Suhe Creek, kterého se ujalo architektonické studio Foster + Partners. (Moc daleko ne.) Komplex tvoří obchody, byty, kanceláře a právě také nový hotel Bulgari.

Italská nobles v čínské metropoli slibuje nabídnout 63 pokojů a 19 suitů s ručně vyráběným italským nábytkem, množstvím příjemných látek a všemi posledními výkřiky moderní techniky. Pokoje měří v průměru kolem 60 metrů čtverečních, čímž se řadí mezi největší pokoje ve městě. To samé platí o suitech v rozmezí od 81 do 570 čtverečních metrů.

Střešní bar ve stylu italského sladkého života nabídne mimo jiné i terasu s nejkrásnějšími výhledy na město. V restaureci Il Ristorante se bude podávat současná italská kuchyně, vinný list čítá na 500 položek včetně některých velmi vzácných šampaňských.

Ještě neotevřel, ale už brzy by měl.

Bulgari, Šanghaj: jedny z největších pokojů ve městě
Bulgari, Šanghaj: jedny z největších pokojů ve městě
Bulgari, Šanghaj: samozřejmě nechybí bazén
Bulgari, Šanghaj: nechybí bazén
Bulgari, Šanghaj: terasa
Bulgari, Šanghaj: terasa

Chcete víc než jen novinky? Už za tři týdny vyjde nové číslo Travel Designu.