Belmond Cap Juluca, Anguilla: Nejkrásnější pláže Karibiku

Belmond Cap Juluca, Anguilla
Belmond Cap Juluca, Anguilla

Nový rezort Belmondu na první pohled působí jako tradiční sídlo někde v Maroku nebo možná na Santorini, najdete ho ovšem na karibském ostrově Anguilla a není ani zase tak nový. Belmond si hotel z roku 1988 pořídil teprve loni v červenci, zavřel ho a od té doby usilovně pracuje na jeho rekonstrukci. Nevíme, jak moc mu při ní pomáhala nebo škodila Irma, ale nic zásadního do postupujících prací asi nevnesla, protože ke slavnostnímu otevření má dojít přesně podle původních plánů 17. listopadu tohoto roku (pochopitelně za předpokladu, že do plánů ještě nepromluví další hurikánová sezóna).

Anguilla je sama o sobě docela zajímavé místo. Její obyvatelé kdysi v šedesátých letech na čas nikoli z vlastní vůle získali nezávislost na koloniální vládě Velké Británie, rychle si však odhlasovali, že o to nestojí, a vrátili se zpět pod její správu. Zůstávají tak dodnes jednou z mála stále fungujících kolonií. Samotný ostrov je protáhlý jako jehla (odtud také název – Anguilla, jako kreolská zkomolenina francouzského výrazu pro jehlu – aiguille) a poměrně placatý. Nejvyšší kopec se tu tyčí do výšky 65 metrů nad moře. Ostrov nemá žádné pořádné vlastní zdroje a tedy ani průmysl, ani zemědělství, zato jej obklopuje 33 pláží s velejemným pískem, o nichž se často mluví jako o nejkrásnějších v Karibiku. Proto se tu daří turismu a to především na dražším konci spektra. Občas si sem zaletí různé hvězdy filmového nebe jako například Meryl Streep nebo Liam Neeson, Denzel Washington si tu dokonce pořídil vlastní dům a není prý sám.

Kolem ostrova je celá řada korálových útesů, takže je tu při potápění nebo šnorchlování pořád na co koukat, vzhledem ke stálému větru je tu také velmi oblíbeným sportem plachtění nebo kiting.

Nový Belmond Cap Juluca  nabídne 52 pokojů, 15 privátních suitů, 15 privátních suitů s bazénem a 4 vily; dvě restaurace, koktejlový bar v marockém stylu a plážový bar; bazén a spa se sedmi místnostmi pro různé procedury, pavilonem ke cvičení jógy a pořádně vybaveným fitkem.

Belmond Cap Juluca, Anguilla: ke každému pokoji patří i jeden plně vybavený plážový set s obsluhou
Belmond Cap Juluca, Anguilla: ke každému pokoji patří i jeden plně vybavený plážový set s obsluhou

Belmond Cap Juluca, Anguilla: suit
Belmond Cap Juluca, Anguilla: suit

Belmond Cap Juluca, Anguilla: restaurace
Belmond Cap Juluca, Anguilla: restaurace

Belmond Cap Juluca, Anguilla: bazén
Belmond Cap Juluca, Anguilla: bazén


Více podnětů najdete v novém čísle Travel Designu.

Related Stories

Prozkoumejte

Six Senses, Bhútán: 5 nových rezidencí Šesti smyslů ve...

Dlouho se na to čeká a postupně k tomu dochází. Z pěti nových rezidencí...

Instagramová architektura ve městě i v divočině

Výhled jako žádný jiný Současnou kulturu významně ovlivňují...

Potápěčský ráj pro začátečníky i pokročilé

Chcete partnerovi ukázat krásy potápění a přimět ho, aby se do hlubin spouštěl...

Perla v Dubaji

La Perle, Al Habtoor City Už skoro dva...

Sedm dní v Persii

Vstup do paláce Tabatabai v Kášánu. Ve stejném duchu fungují všechny...

Populární kategorie

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno