Awei Pila, Myanmar: Intimní dovolená ve dvou

Awei Pila, Myanmar
Awei Pila, Myanmar: plážový suit

Souostroví Mergui v Andamanském moři jsme na těchto stránkách představovali nedávno v souvislosti s nově vznikajícím rezortem na ostrově Wa Ale. Asi tak třicet kilometrů na jih od tohoto ostrova leží Kyun Pila, kde 1. října otevře další eko designový rezort pod jménem Awei Pila.

Narozdíl od Wa Ale, které se nabízí i menším rodinám s většími dětmi, cílí Awei Pila výhradně na páry. K dispozici bude 26 pokojů a vil pro dva, některé s výhledem na moře, jiné do džungle. Design je maximálně odlehčený a prosvětlený, konstrukce vychází z tradičních postupů bez použití těžké techniky, místní je i nábytek a dekorace.

Pokud si chcete udělat bližší obrázek o místě, doporučejeme si prohlédnout satelitní mapu na googlu. Tam zjistíte, že na ostrově kromě džungle lemované plážemi prakticky nic není. Rezort je umístěný u pláže v zálivu pod nejsevernějším výběžkem.

Awei Pila, Myanmar
Awei Pila, Myanmar: restaurace
Awei Pila, Myanmar
Awei Pila, Myanmar: koupelna
Awei Pila, Myanmar
Awei Pila, Myanmar: vila blíže džungli
Awei Pila, Myanmar
Awei Pila, Myanmar: interiér vily
Awei Pila, Myanmar
Awei Pila, Myanmar: vila s výhledem na moře
Awei Pila, Myanmar
Awei Pila, Myanmar: všechny vily jsou pro dva

K vybavení rezortu patří restaurace a bar s výhledy na bazén a moře. Aktivní hosté se mohou potápět, šnorchlovat, půjčit si mořský kajak, vyrazit na výpravu do džugle (převýšení ostrova nepřesahuje 29 metrů), v nabídce budou i kuchařské kurzy nebo výlety do nejbližších vesnic Mokenů, kteří mezi osmi stovkami ostrovů dodnes žijí na lodích polokočovným způsobem života a živí se především lovem.

V říjnu bude rezort otevírat na nečisto, takže se od 1. 10. do 31. 12. tohoto roku dají očekávat speciální nabídky. Zatím na stránkách rezortu fungují pouze na vyžádání.

Tip travel designera Exclusive Tours.