Awakening, Mexiko: Nechcete se už konečně probudit?

Awakening, Riviera Maya, Mexiko
Awakening, Riviera Maya, Mexiko: bydlení v kokonu

Počátkem příštího roku by se měly hostům otevřít brány rezortu Awakening, který je výjimečný hned po několika stránkách. Jednak prostředky k výstavbě sbíral (částečně) na Indiegogo a pořád ještě si tam můžete koupit jeden z prvních pobytů za zlomek toho, kolik budete muset zaplatit po oficiálním otevření, za druhé v prvním plánu nenabízí hostům ani prostý relax, ani adrenalin, ale nic méně než pomoc s objevováním vnitřního štěstí, a za třetí se sice nachází v oblasti, kde v posledních letech vzniká jeden lepší podnik za druhým, ale leží v poněkud odlehlejším a zřejmě vskutku mimořádném místě. Konkrétně na březích laguny Nopalitos necelých dvacet kilometrů jižně od někdejšího mayského přístavu Tulum. Laguna sice vypadá jako pobřeží Karibiku, ve skutečnosti je to ale cenote, krasová prohlubeň napájená jedním z nejrozsáhlejších světových systémů podzemních řek. Voda je tu sladká a křišťálově čistá (něco jako obří přírodní lom), staří Mayové tato místa považovali za posvátná. Kolem dokola je pak hlavně už jen džungle a mangrovy, rezort se nachází na samé hranici největší mexické přírodní rezervace Sian Ka’an, neboli v „místě, kde se rodí nebe„. Což má tu výhodu, že tam nehrozí další zástavba.

Kromě svébytné architektury, která má sama o sobě přispívat k snadnější cestě  k vnitřnímu já, nabídne Awakening také celou řadu programů k obohacení ducha, mysli i těla, ale žádný strach – na řadu přijde i maximální pohodlí, pořádná relaxace a spousta zážitků.

Navíc to máte blízko k výpravám za pozůstatky staré mayské civilizace, takže jestli vás tyhle věci baví, mohli byste tu vážně na leccos přijít.

Awakening, Riviera Maya, Mexiko
Awakening, Riviera Maya, Mexiko: plážový bar

Víc než jen novinky najdete v tištěném čtvrtletníku Travel Design.

Related Stories

Prozkoumejte

Six Senses, Bhútán: 5 nových rezidencí Šesti smyslů ve...

Dlouho se na to čeká a postupně k tomu dochází. Z pěti nových rezidencí...

Instagramová architektura ve městě i v divočině

Výhled jako žádný jiný Současnou kulturu významně ovlivňují...

Potápěčský ráj pro začátečníky i pokročilé

Chcete partnerovi ukázat krásy potápění a přimět ho, aby se do hlubin spouštěl...

Perla v Dubaji

La Perle, Al Habtoor City Už skoro dva...

Sedm dní v Persii

Vstup do paláce Tabatabai v Kášánu. Ve stejném duchu fungují všechny...

Populární kategorie

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno