Aurora: První rezervace pro 12 dní dovolené ve vesmíru

Aurora, vesmírný hotel
Aurora, vesmírný hotel

Pátého dubna oznámil Frank Bunger, zakladatel a generální ředitel společnosti Orion Span, že společnost oficiálně začala přijímat rezervace k dvanáctidennímu pobytu na vesmírné stanici Aurora. „Spouštíme první dostupný luxusní vesmírný hotel,“ řekl doslova. S tou dostupností je to relativní, nicméně je pravda, že ceny jsou řádově nižší, než kolik museli zaplatit první vesmírní turisté. Od roku 2001 do roku 2009 pobylo na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS) celkem sedm soukromých osob, které jejich pobyt stál od 20 do 40 milionů dolarů.

Frank Bunger založil Orion Span prý proto, aby celou věc co nejvíce zjednodušil, tím zlevnil a zpřístupnil více lidem. Společnost proto buduje vlastní vesmírnou stanici – hotel Aurora zhruba o velikosti kabiny většího soukromého tryskáče. Obytný prostor bude měřit na délku 13,3 metru, na šířku 4,3 metru a celkově poskytne 160 metrů krychlových místa.

 

Aurora, interiéry
Aurora, interiéry

Stanice se bude také pohybovat v průměrné výšce 320 kilometrů nad zemským povrchem, což je o něco méně než ISS se 400 kilometry nad zemí. Doprava je zatím v jednání, bude ale rozhodně zahrnuta v ceně zájezdu, která činí 9,1 milionu dolarů. Míru dostupnosti si musí každý posoudit sám.

Každopádně je při rezervaci také třeba počítat s předběžným tříměsíčním výcvikem, takže celkově ta dovolená musí být delší. První lety se mají uskutečnit do čtyř let, zákazníci budou uspokojováni v tom pořadí, v jakém podávali rezervace. Při rezervaci je třeba složit vratnou zálohu 80 000 amerických dolarů.


Zajímá vás víc než jen novinky? Hledejte to v tištěném čtvrtletníku Travel Design.

Related Stories

Prozkoumejte

Six Senses, Bhútán: 5 nových rezidencí Šesti smyslů ve...

Dlouho se na to čeká a postupně k tomu dochází. Z pěti nových rezidencí...

Instagramová architektura ve městě i v divočině

Výhled jako žádný jiný Současnou kulturu významně ovlivňují...

Potápěčský ráj pro začátečníky i pokročilé

Chcete partnerovi ukázat krásy potápění a přimět ho, aby se do hlubin spouštěl...

Perla v Dubaji

La Perle, Al Habtoor City Už skoro dva...

Sedm dní v Persii

Vstup do paláce Tabatabai v Kášánu. Ve stejném duchu fungují všechny...

Populární kategorie

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno