Arctic Bath, Harads, Švédsko: Co znamenají arktické lázně?

Arctic Bath, Harads, Švédsko: kruhová struktura inspirovaná plovoucími kmeny
Arctic Bath, Harads, Švédsko: kruhová struktura inspirovaná plovoucími kmeny

Koncem letošního roku se otevře na severu Švédska hotel, který není pro slabé nátury. Arctic Bath bude plavat na chladné arktické řece Lule, ale nemyslete si, že přes zimu zavře. Jen zamrzne. Zvenku pochopitelně, uvnitř bude teplo. Hotel bude mít kruhový tvar, chráněné vnitřní atrium bude určené ke slunění i koupání. Ano, je spousta lidí, kteří se rádi koupou ve vodě o teplotě 4°C. Je zvláštní, jak se přitom tělo celé sevře a zabalí do sebe, cítíte ho tak, jako nikdy jindy – každý orgán zvlášť a všechny dohromady, život sám.

Arctic Bath, Harads, Švédsko: chráněný střed s koupáním
Arctic Bath, Harads, Švédsko: chráněný střed s koupáním
Arctic Bath, Harads, Švédsko: minimalistický design
Arctic Bath, Harads, Švédsko: skandinávský design

Architektura hotelu je inspirovaná kmeny plovoucími v jarních vodách, uvnitř najdete 6 pokojů velkých asi 25 metrů čtverečních, několik saun, prostor pro masáže, lounge, bar a restauraci. Hotel půjde pronajmout i pro uzavřené skupiny přátel, popřípadě firemní utužovací pobyty a počítá se s tím, že bude úzce spolupracovat s již fungujícím Treehotelem poblíž.

Treehotel, Harads, Švédsko: abyste dostali chuť se tam podívat
Treehotel, Harads, Švédsko: jeden z příbytků lesního hotelu poblíž

Kde přesně to všechno je? Tady.

Co ještě se tam dá kromě koupání ve studené vodě dělat? Podle sezóny: vyrazit na trek (v zimě na sněžnicích), běhat, sjíždět divokou vodu, jezdit na kolech, rybařit, jezdit na koních, střílet z luku, vyrazit se psím spřežením, zapřáhnout se na lyžích za koně (skijoring), dobře jíst…

Tip travel designera Exclusive Tours.


Chcete víc než jen novinky? Najdete to v tištěném vydání čtvrtletníku Travel Design.