Andreus Golf & Spa Resort: jihotyrolská střešní oáza

Pětihvězdičkový Andreus Golf & Spa Resort si vybrala německá fotbalová reprezentace na přípravu před mistrovstvím světa v Brazílii v roce 2014. V jejím případě šlo o výborné rozhodnutí, Němci se stali mistry světa. Andreus leží na kopci nad městečkem San Martino, které je vzdáleno zhruba dvacet kilometrů od Meranu v jižním Tyrolsku.

Resort je opravdu velký a nabízí velké množství různorodých aktivit i možností ubytování. Pro testovací pobyt jsme vybral nejvyšší kategorii ubytování.  V nejvyšších dvou patrech se nacházející Mountain Chalet nabízí vše, co si lze jen představit. K suitu o rozloze 145 metrů čtverečních přináleží zhruba 200 metrová panoramatická terasa s venkovním infinity bazénem, saunou a venkovní vířivkou. Bazén má na délku téměř dvacet metrů a Mountain Chalet ho sdílí se sousední Mountain Lodge. Neuvěřitelné výhledy do údolí a na okolní kopce poseté ovečkami opravdu stojí za to.

Celkový pohled na areál
Celkový pohled na areál
K bazénu je to kousek
K bazénu je to kousek
Bazén
Bazén
Pokoje jsou útulné
Pokoje jsou útulné
Pokoje jsou pohodlné
Pokoje jsou pohodlné

 

 

 

 

 

Restaurace
Restaurace
A ten Schweinsteiger tu fakt byl a s personálem se vyfotil
A ten Schweinsteiger tu fakt byl a s personálem se vyfotil

 

 

 

 

 

 

 

Hlavní hotelová budova skýtá obrovské množství vyžití. Namátkou spa, mimořádný saunový svět, bazény, klidová zákoutí, tenisové kurty … Součástí resortu je velmi slušné osmnáctijamkové golfové hřiště.

Jistou slabinou Andreusu je spíše průměrná úroveň personálu. Největší slabinou jsou určitě pokrmy. Důraz na až příliš odvážné kreace německé a rakouské kuchyně určitě náročnější strávníky nepotěší. Škoda, že v zásadě absentuje italská kuchyně. Slušná vína nejsou k dispozici.