Amanyangyun, Šanghaj, Čína: Třetí strana mince

V letním čísle čtvrtletníku Travel Design najdete článek, který vám jednak přiblíží pojem Aman junkie, a také přinese obšírnou recenzi tří hotelů kultovního řetězce, kterému na podzim přibude čtvrtý článek v Číně.

Amanyangyun vyrostl v kafrovém lese u jezera nedaleko centra Šanghaje. Zní to divně, že?  On je to taky dost zvláštní projekt. Kafrový les je starobylý a nedaleko centra Šanghaje nevyrostl, nýbrž sem byl přemístěn ze sedm set kilometrů vzdálené provincie Ťiang-si, kde by jinak nejspíš zhynul. Takže to můžete brát jako rozmar, nebo taky jako záchranu. Jak se vám chce. Každopádně do takto vytvořené oázy klidu Aman ještě přesunul zchátralé domy z časů dynastií Ming a Čching a pečlivě je cihlu po cihle zrekonstruoval.

Amanyangyun, Šanghaj: jedna z vil
Amanyangyun, Šanghaj: umístění jedné z vil
Amanyangyun, Šanghaj: průčelí pečlivě zrekonstruované vily
Amanyangyun, Šanghaj: průčelí pečlivě zrekonstruované vily
Amanyangyun, Šanghaj: obývací prostor vily
Amanyangyun, Šanghaj: obývací prostor vily

 

Amanyangyun, Šanghaj: suit
Amanyangyun, Šanghaj: suit

Vznikly pro řetězec typické designově čisté, rafinovaně členěné prostory plné světla, s interiéry zařízenými ve dřevě, bambusu a kameni.

Takže klid, vítr v korunách, vůně kafru, rozlehlé lázně a kousek odtud Šanghaj s mrakodrapy, nákupními centry a vším, co obnáší kultura velkoměsta 21. století. Něco jako třetí strana mince. Že má mince strany jenom dvě? Každý přece umí postavit minci i na hranu. Jen sama od sebe vám tak nespadne.

K dispozici je 12 historických vil a 24 suitů. Do centra Šanghaje je to 40 minut jízdy autem, k mezinárodnímu letišti Šanghaj Chung-čchiao 24 kilometrů.

Letní číslo čtvrtletníku Travel Design vychází 31. srpna. Amanyangyun plánuje otevření na podzim 2017, bližší datum zatím nebylo stanoveno.