Prožitky

Jiří Zbořil
Alphonse Island, Seychely: Zapadlý kousek ráje v Indickém oceánu
Alphonse Island, Seychely: Zapadlý kousek ráje v Indickém oceánu
Jiří Zbořil

Leží na východ od Keni, na severoseverovýchod od Madagaskaru, na samém okraji Seychelského souostroví, ke kterému také správně patří. Většina ze stovky obyvatel obloukovitého ostrova pracuje pro jediný malý místní resort, popřípadě se živí farmařením nebo rybolovem. Přes přítomnost lidí tu své mladé vyvádějí buřňáci a kladou vejce želvy – jestli to chcete vědět přesně, tak kareta pravá i obrovská. Pozorováno tu bylo na sto druhů ptáků.

Malý resort, krásná příroda, přepychoví koráli

Resort, tu funguje už nějakou dobu, ale protože leží na okraji Seychel, není moc známý. Před dvěma lety prošel rekonstrukcí a stal se z něj ideální útulek pro páry, které hledají klid, přírodu, korály a nepotřebují se nechávat pořád oprašovat, ani skákat po dalších ostrovech. Zaměřuje se mnohem víc na zážitky z okolní přírody, než na přepych a poslední designové vychytávky.

[the_ad id='155679']

Bydlení si tu hosté mohou vybrat ze dvou kategorií – buď bungalov, což je vlastně jen velmi jednoduchá chatka, nebo plážovou vilu, která bude větší a vzdušnější. Celkem je k dispozici 26 pokojů, takže moc dalších lidí se tu nesejde.

Alphonse Island: Bungalov pod hvězdami
Alphonse Island: Bungalov pod hvězdami

Jednoduchost prostředí člověku umožní pořádně splynout s okolím – teplým mořem, jasným nebem a tropickou džunglí. Pocit sounáležitosti pak umocní ještě strava, která vychází z toho, co se kolem ostrova chytí, či na něm vyroste. A protože je toho hodně, kuchaři mají s čím kouzlit, inspiraci pro své výtvory berou ze všech koutů indického oceánu, každý den je všechno čerstvé a nic se nikdy neopakuje dvakrát úplně stejně. Navíc tu vyjdou vstříc každé zvláštní dietě.

Nejlepší potápění na Seychelách

Korálové útesy na Alphonse Island
Korálové útesy na Alphonse Island

Dá se tu dělat spousta věcí, od pozorování přírody, přes paddle boarding, až po muškaření nebo potápění mezi korálovými útesy. Obojí je tu prý báječné, mnozí tvrdí, že nejlepší na Seychelách. Potápění si tu pod vedením zkušeného instruktora může vyzkoušet i ten, kdo se ještě nikdy nepotápěl. A pokud se mu to zalíbí, může rovnou absolvovat kurz zakončený patřičným osvědčením. Pokud vás zrovna tahle nabídka osloví, vězte, že to má háček. Začít s potápěním mezi takhle krásnými korály může znamenat, že vás to na mnoha dalších místech už zdaleka nebude tak bavit.

Paddle boarding na Alphonse Island má také leccos do sebe
Paddle boarding na Alphonse Island má také leccos do sebe

 Další inspiraci na cesty vám poskytne tištěné vydání časopisu Travel Design. K dostání je jen na předplatné, na stáncích ho nehledejte.

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Podobné články

Skrytý autentický drahokam Jihoafrické republiky
Švýcarsko, země kontrastů
Sushi slovník, který pomáhá návštěvníkům pochopit autentické japonské jídlo
Zvolte měnu
CZK Česká koruna
EUR Euro
Top