Alila Koh Russey, Kambodža: Nový rezort s vlastním ostrovem v neotřelé destinaci

Alila Koh Russey, Kambodža: restaurace na pláži
Alila Koh Russey, Kambodža: restaurace na pláži

Před necelým měsícem se v Kambodži konečně s ročním zpožděním otevřel pětihvězdičkový rezort společnosti Alila. Leží na jednom z ostrovů souostroví Koh Rong, kde kromě něj už nenajdete nic než džungli a písečné pláže, na druhou stranu cesta z mezinárodního letiště v Sihanoukvillu (Kompong Somu) autem do přístavu a dále rychlým člunem k ostrovu netrvá dohromady déle než 20 minut.

Alila Villas Koh Russey má k dispozici kompletní nabídku špičkové destinace v Indickém oceánu: křešťálově čisté modravé vody vhodné pro potápění, písečnou pláž, džungli, ostrov, soukromí, skvělé jídlo ve dvou specializovaných restauracích (francouzská kuchyně v Horizonu a khmerská kuchyně v Beach Shacku) a hlavně 50 bungalovů a 13 vil.

Vily jsou různých velikostí, takže nabídka uspokojí jak páry, tak rodiny s dětmi. A pokud budete chtít, můžete k vile mít i vlastního chefa a butlera.

Alila Koh Russey, Kambodža: jednoložnicová vila
Alila Koh Russey, Kambodža: jednoložnicová vila
Alila Koh Russey, Kambodža: dvouložnicová vila
Alila Koh Russey, Kambodža: dvouložnicová vila
Alila Koh Russey, Kambodža: čtyřložnicová vila
Alila Koh Russey, Kambodža: čtyřložnicová vila
Alila Koh Russey, Kambodža: pláž
Alila Koh Russey, Kambodža: skrytá pláž

Koh Russey znamená Bambusový ostrov a rezort na něm zabírá jen asi 15% místa, zbytek zůstává přírodě, takže není důvod, proč se odsud vzdalovat.

Kdybyste si ale pobyt v zenové jednoduchosti přírody chtěli proložit nějakými výpady za kulturou, nabízí se výlety na nedalekou pevninu do Kampotu s jeho zašlou koloniální slávou a blízkým hinduistickým jeskynním chrámem Phnom Chngouk nebo do přístavního městečka Kep se slavným krabím trhem.

A kdyby se vám na Bambusové ostrově mimořádně zalíbilo, můžete si tam vilu i koupit. Některé z vil rezortu jsou totiž na prodej.


Chcete víc než novinky? Hledejte v tištěném čtvrtletníku Travel Design.