8 z nejlepších nocí pod hvězdami

Popravdě řečeno je každá noc pod zářící hvězdnou oblohou nejlepší. Na následujících osmi místech si ji můžete užít v plné parádě a dokonalém pohodlí.

Soneva Jani, Maledivy: otevírací střecha

Soneva Jani, Maledivy

Noční nebe na Maledivách prakticky nezná světelný smog. Stylový a ekologicky šetrný ostrovní resort Soneva Jani proslulul jednak inspirativním designem, ale také zatahovacími střechami vil, které umožňují výhled na hvězdou oblohu, ale zároveň se samy automaticky zavřou, když začne pršet.

Las Ventanas, Mexiko

Las Ventanas al Paraiso, Mexiko

Další oblast s obzvlášť temnou oblohou a skvělou příležitostí k pozorování hvězd. Během pobytu v apartmá s vlastní střešní terasou si můžete objednat „Sleeping under the Stars“, což neznamená nic jiného, než že vám personál připraví venkovní ložnici s postelí s nebesy, šampaňským, květinami a hvězdářským dalekohledem.
Anantara Medjumbe, Mozambik

Anantara Medjumbe Island Resort, Mozambik

Hotel Anantara Medjumbe na soukromém ostrově v souostroví Quirimbas v Mozambiku kombinuje pětihvězdičkový luxus s nedotčeným prostředím, v němž nabízí také jako zvláštní zážitek „Star Bed Experience“. Začíná plavbou k úplně neobydlenému ostrovu na tradiční loďce dhow, pokračuje západem slunce s koktejlem v ruce a večeří při svíčkách. Poté strávíte noc pod hvězdami v posteli s nebesy. Ráno si můžete zaplavat v moři a po snídani se vrátíte do rezortu.
L’And Vineyards, Portugalsko

L’And Vineyards, Portugalsko

Útulný venkovský dům v Alentejo nabízí michelinsky oceněnou kuchyni, skvělé lázně Caudalie Spa a jedinečné apartmány Sky View Suites, které vám umožní spát pod hvězdami uprostřed vinic. V každém z nich se totiž dá otevřít strop ložnice a vychutnávat pohled na noční oblohu přímo z postele.
Abu Camp, Botswana

Abu Camp, Botswana

Delta Okavango zabírá obrovskou oblast severní Botswany plnou zvířat a s výjimkou několika lodgů a táborů prakticky bez lidí. Obloha je tu proto v noci plná hvězd. V Abu Campu svým hostům nabízejí proto otevřenou ložnici na vyvýšené plošině vybavenou postelí s nebesy, jídelním koutem s výhledem na slony a koupelnou ve spodním patře.
Amangiri, USA

Amangiri, USA

Obzvláště jasně svítí hvězdy v poušti, kde je minimální vlhkost vzduchu. V resortu Amangiri mají proto apartmány mají kromě vnitřní také venkovní ložnice se stejně kvalitní postelí jako uvnitř.
L`Albereta, Itálie

L’Albereta, Itálie

Tato nemovitost od Relais & Chateaux uprostřed kopců a vinic v italské Franciacorta je známá idylickou atmosférou, gastronomií a oceňovanými lázněmi Spa Wellness Chenot. Méně se ví o jedinečném apartmánu Cabriolet Suite s otevíratelnou střechou k odhalení nebeského divadla. Kormě nebe poskytuje výhledy i na vinice a jezero Iseo.
Tswalu, Kalahari
Tswalu Kalahari, Jižní Afrika
Největší soukromá rezervace v Jihoafrické republice obrovskou plochu. Jezdí se sem hlavně za zvěří, ale v nabídce je i „Malori“ (což znamená „snílek“), což je venkovní ložnice na vyvýšené plošině s královskou postelí a panoramatickým jídelním koutem, odkud se dají pozorovat západy slunce nad Kalahari.

Tipy travel designera Exclusive Tours

Related Stories

Prozkoumejte

Common Pass: Jak covid-19 změní leteckou přepravu?

Mezi New Yorkem a Londýnem na jedné straně zeměkoule a Singapure a Hongkongem na...

Etihad Airways: První lety mezi Tel Avivem a Abu...

Etihad Airways se staly první společností ze zemí Rady pro spolupráci zemí v oblasti...

Hurtigruten: Od příštího roku od pólu k pólu

"Pro druhé pololetí roku 2021, jsme svědky rostoucí poptávky na všech trzích a pro...

Dubai láká digitální nomády trávit karanténu v teple na...

Dubai představila nový roční program pro lidi, kteří se ke své obživě nepotřebují zdržovat...

Vietravel: Nový asijský letecký přepravce začíná 18. prosince 2020

Jedna z velkých asijských cestovních kanceláří, Vietravel, získala ofciální souhlas ke spuštění svých leteckých...

Po stopách britské královské rodiny

Máte rádi Karibik, ale nechce se vám moc daleko? Naplánujte si svátky nebo rovnou...

Populární kategorie

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno