7 parádních hotelů na Islandu

Sedm tipů pro nejrůznější chutě. Poslední dobou je o Island takový zájem, že na ostrově vzniklo i několik skutečně luxusních zařízení, což v severských zemích nebývá příliš obvyklé. Bylo by však škoda omezit se jen na ně.

Deplar Farm, Olafsfjordür

Deplar Farm, Olafsfjordur
Deplar Farm, Olafsfjordür, někdejší ovčí farma

Ovčí farma z 18. století na dalekém severu se proměnila v jedno z nejluxusnějších míst na ostrově. V létě tu můžete lovit lososy, v zimě si užijete pořádný heliskiing ve svitu polární záře. Kromě toho tu funguje i opravdové spa s masážemi a horkými prameny. A kdyby náhodou bylo venku tak hnusně, že by se vám tam nechtělo, máte k dispozici hudební studio s kytarami a bicími.

101, Reykjavík

101 Ryekjavík
101 Reykjavík, výhled z terasy

Hned vedle opery, s výhledem na přístav si zřídila butikový hotel v Reykjavíku jedna z prominentních figur islandského společenského života i obchodního světa Ingibjörg Stefanía Pálmadóttir. Najdete v něm 38 pokojů a suitů, stejně jako sbírku současného umění. Kdyby vám to jméno něco připomínalo, tak ano – značku 101 Reykjavík celkem úspěšně zpopularizovala chladná islandská komedie z roku 2000, která se do české distribuce dostala pod názvem S milenkou mé matky.

Hotel Rangá, Hvolsvöller

Hotel Rangá, Hvolsvöllur
Hotel Rangá, Hvolsvöllur

Čtyřhvězdičková záležitost, která zvenčí vypadá jako srub, asi hodinu cesty z Reykjavíku na jih. Leží na lososové řece, nabízí výlety jeepy a rychlými čluny. Jednapadesát pokojů ve třech kategoriích a různých designech. Restaurace podává typické islandské pokrmy v současné úpravě (ty opravdu typické by vám připadaly asi poněkud chudé).

Magma Hotel, Kirkjubaejarklaustur

Magma Hotel, Kirkjubaejarklaustur
Magma Hotel, Kirkjubaejarklaustur

Řada útulných domků stojí u jezera na lávovém poli, které se tu vytvořilo v roce 1783 po jednom z nejstrašnějších zdokumentovaných výbuchů sopky v dějinách lidstva. Laki tehdy během osmi měsíců vychrlila do ovzduší na 500 milionů tun sopečných plynů, což v následujících letech způsobilo velké ochlazení po celé severní polokouli, kyselé deště, rudé slunce, neúrodu a hladomor, který zase spustil Francouzskou revoluci v roce 1889. Dnes je to krajina malebná s nedalekým vodopádem i dalekými výhledy.

Ion Adventure, Nesjavellir

Ion Adventure, Nesjavellir
Ion Adventure, Nesjavellir

Pořád ještě kousek od Reykjavíku, ale taky od národního parku Thingvellir. Okolí nabízí skoro všechno, co se tak od Islandu obecně žádá: gejzíry, sopku, vodopády i polární záři (v zimě). Samotný hotel je architektonicky jednou z nejzajímavějších staveb v zemi. Najdete v něm 45 minimalisisticky zařízených pokojů, senzační bazén a restauraci, která se soustředí hlavně na místní ryby.

 

Hotel Flatey, Breidafjordür

Flatey, Brei∂afjör∂ur
Flatey, Brei∂afjor∂ür

Skvělé místo, když toužíte po klidu a nepotřebujete velký luxus. Leží na malém ostrůvku uprostřed obrovské zátoky na západě země. Nedostanete se sem jinak než trajektem ze Stykkishólmur (popřípadě Brjanslaekur). Je tu jen 11 pokojů a rádi sem jezdí Islanďané, takže bývá plný měsíce dopředu. Není tu televize, ani wifi, ani suity. Je tu fajn restaurace, spousta ptáků a boží klid.

Blabjorg Guesthouse, Borgarfjordür Eystri

Blabjorg Guesthouse,
Blabjorg Guesthouse

Platí tu skoro totéž co u Flatey, jen je to pro změnu úplně na východě a na pevnině. Pokoje a apartmány jsou prosté, ale moc příjemné. Papuchalky tu můžete pozorovat z horkých bazénů. Dají se tu podnikat i výlety lodí na nedaleký ostrov, ale hlavně je to místo zaslíbené chodcům po horách. A po návratu si můžete dát třeba saunu.


Chcete víc? Hledejte v tištěném vydání čtvrtletníku Travel Design.

Related Stories

Prozkoumejte

Six Senses, Bhútán: 5 nových rezidencí Šesti smyslů ve...

Dlouho se na to čeká a postupně k tomu dochází. Z pěti nových rezidencí...

Instagramová architektura ve městě i v divočině

Výhled jako žádný jiný Současnou kulturu významně ovlivňují...

Potápěčský ráj pro začátečníky i pokročilé

Chcete partnerovi ukázat krásy potápění a přimět ho, aby se do hlubin spouštěl...

Perla v Dubaji

La Perle, Al Habtoor City Už skoro dva...

Sedm dní v Persii

Vstup do paláce Tabatabai v Kášánu. Ve stejném duchu fungují všechny...

Populární kategorie

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno