Žebříček

Jiří Zbořil
7 nejlepších lyžařských míst na světě
7 nejlepších lyžařských míst na světě
Jiří Zbořil

V neděli 18. listopadu vyhlásila společnost World Ski Awards na večírku v Kitzbühlu nejlepší lyžařské rezorty, hotely, operátory a kdesi cosi na světě, na jednotlivých kontinentech i v jednotlivých zemích. Čistě pro vaši orientaci, jako potvrzení, že si vybíráte správně, nebo třeba taky nějakou tu inspiraci. Shodou okolností (myslete si o tom, co chcete) jsou všechna ta místa v Evropě:

Nejlepší světový lyžařský rezort

Val Thorens, Francie

[the_ad id='155679']
Val Thorens, Francie
Val Thorens, Francie

Nový rezort světové úrovně, který kombinuje nejlepší lyžařské podmínky s nejlepší atmosférou. Vládne tu podnikavý duch a skvělé přírodní podmínky, často tu svítí slunce a bývají tu mimořádně příznivé sněhové podmínky. Val Thorens je také nejvýš položený rezort v Evropě (2 300 metrů nad mořem), zároveň disponuje nejrozsáhlejším lyžařským areálem.

Nejlepší světový freestylový rezort

Laax, Švýcarsko

Laax, Švýcarsko
Laax, Švýcarsko

Se čtyřmi velkými parky a třicetiletou tradicí je Laax mekou všech freestylistů světa. Můžete se tu stejně tak učit první jednduché triky v parku pro začátečníky, jako testovat hranice vlastních možností na největší U-rampě světa. Funguje tu také vnitřní freestylová akademie, kde se dá trénovat bez ohledu na počasí. A protože freestylisté bývají lidé družní, nemohou ve městě chybět stylové bary a restaurace.

Nejlepší světový lyžařský hotel

W Verbier, Švýcarsko

W Verbier, Švýcarsko
W Verbier, Švýcarsko

Všechno pod jednou střechou. Hotel leží ve výšce 1531 metrů s okamžitým přístupem k více než 400 kilometrům sjezdovek s 92 lanovkami. Kombinuje současný horský styl  s posledními trendy městského rázu. Každý ze stylových 123 pokojů a suitů má vlastní krb i balkón. Hotel je otevřený celoročně, nabízí 6 restaurací a barů, velké spa a k dispozici je concierge 24/7.

Nejlepší světový nový lyžařský hotel

Fahrenheit Seven, Courchevel, Francie

Seven Fahrenheit, Courchevel, Francie
 Fahrenheit Seven, Courchevel, Francie

Kompletně přestavěný a zrenovovaný čtyřhvězdičkový hotel otevřel v loňské zimní sezóně a nabízí místo jak k lyžování, tak k příjemnému žití. Leží přímo na úpatí svahů Courchevelu 1650, takže je to z něj stejně blízko na sjezdovku jako do města. Atmosféra je uvolněná, otevřená jak párům, tak rodinám. K dispozici je 66 pokojů a rodinných suitů. A odkud se vzal název. Sněhové vločky se tvoří při teplotě -13,9 °C, což je přesně 7 °F.

Nejlepší světový butikový lyžařský hotel

Aurelio, Lech, Rakousko

Aurelio Lech, Rakousko
Aurelio Lech, Rakousko

Dokonalá poloha jednak zaručuje ski-in/ski-out, zároveň poskytuje ze všech pokojů bezvadné výhledy. K tomu připočtěte útulný design a rozsáhlé spa s herbálními párami, saunou, třiadvacetimetrovým bazénem, masážemi a kosmetickým salonem plus gurmánskou restauraci.

Nejlepší světový lyžařský chalet

Chalet Les Anges, Zermatt, Švýcarsko

Les Anges, Zermatt, Švýcarsko
Les Anges, Zermatt, Švýcarsko

Elegantní dřevěná stavba o třech podlažích nabízí celkovou obytnou plochu přes 700 metrů čtverečních, panoramatická okna zase výhledy na Matterhorn, okolní masiv nebo Zermatt. Chalet pojme 14 hostů, kteří se mohou ubytovat v sedmi ložnicích rozdělených do dvou pater. Design klade důraz na pocity tepla a pohodlí, všechno je příjemné na dotek.

Nejlepší světový nový lyžařský chalet

Chalet des Cascades, Les Arcs, Francie

Chalet des Cascades, Les Arcs, Francie
Chalet des Cascades, Les Arcs, Francie

Bývalá stodola ve výšce přes 2000 metrů nad mořem se nedávno vešla také mezi 20 nejvíc sexy chaletů světa podle časopisu Times. Architektuře dominují vysoké klenuté stropy, krb tvoří přirozený společenský střed celého prostoru. Sedm pokojů je připravených pro celkem 14 hostů, k dispozici je sauna, vnitřní bazén s protiproudem. Nejkrásnější chvíle dne přicházejí, když se zastaví poslední vleky, slunce zapadá a kolem chaletu a v okolních horách se rozhostí ticho a klid.


Chcete víc než novinky? Už za týden vyjde nové číslo tištěného Travel Designu, tentokrát s velkou cestou Miroslava Motejlka do Mongolska.

Podobné články

Global Peace Index: Deset nejbezpečnějších zemí světa
World Spa Awards: Nejlepší spa roku 2020
10 nejnavštěvovanějších měst podle společnosti Mastercard
Zvolte měnu
CZK Česká koruna
EUR Euro
Top