5 tipů na parádní tenisovou dovolenou

Tenisová škola v Gstaadu
Tenisová škola v hotelu Gstaad Palace

Hrajete rádi tenis? Chcete se zlepšovat a zároveň si užít normální dovolenou v parádním prostředí? Zkuste některé z následujících míst, najdete tam obojí:

Švýcarská škola

Australan Roy Emerson vyhrál osmadvacetkrát Grand Slam. Vyhrával kdysi ve dvouhrách i ve čtyřhrách, dnes má se svým týmem tenisovou školu v hotelu Gstaad Palace  uprostřed švýcarských Alp. Tréninky jsou rozdělené do malých skupin, během týdenního pobytu absolvujete 25 hodin, k dispozici jsou až do prvního zářijového týdne. Až toho budete mít plné zuby, postarají se vám o unavené tělo ve špičkových hotelových lázních.

Rychlovka v Marbelle

Na kurtech hotelu Puente Romano hrávali i Boris Becker a John McEnroe. Dnes tu služby hostům nabízí mimo jiné bratr Novaka Djokoviče Marko. Pořídit si tu můžete třídenní rychlokurz, k němuž v ceně dostanete i dvě hodiny s profesionálním trenérem v posilovně a dvě speciální masáže.

Do Algarve s rodinou

Služby tenisové akademie bývalé britské ženské tenisové jedničky Annabel Croft najdete v rezortu Pine Cliffs  v portugalském Algarve.  Tenisové hodiny tu nabízejí ve stejný čas jak pro dospělé, tak pro děti, takže může pinkat celá rodina a pak společně někam vyrazit. Rezort leží kousek od Albufeiry, kromě koupání se tak dá zajít třeba i na býčí zápasy.

K Murrayům do Skotska

Život na zámku a tenisové kurty ve wimbledonských barvách. Zámecký hotel Cromlix si Andy Murray pořídil kousek od svého rodného města Dunblane. Lépe řečeno, pořídil si zámek a zřídil v něm hotel, v němž nabízí tréninky ve skupinách čtyř až osmi lidí s následující analýzou u videa. Tréninky vede renomovaný britský kouč Daniel Alexander Reed s využitím metod, jež do světové špičky vynesly jak Murrayho, tak třeba Rafaela Nadala nebo Juana Carlose Ferrera.

Tajemství hotelu Ferrero

Vlastní hotel spojený s podnikáním v tenisu si postavil také někdejší vítěz French Open Juan Carlos Ferrero. Najdete ho v Bocairentu, na úpatí Sierra Mariola, kousek od Valencie a jmenuje se, překvapivě, Hotel Ferrero. Zřejmě by se vám tam líbilo, i kdybyste tenis hrát nechtěli, nicméně na tomto místě si můžete nejen objednat různé tenisové hodiny i celé kurzy, ale dá se tu velmi dobře dát průchod i nemalému snobství a za nemalý balík peněz si zajistit hodinu a půl přímo s tenisovou hvězdou nebo jeho trenérem a pak s jedním z nich ještě poobědvat v michelinské restauraci. Není to nabídka standardní, ale víme, že to jde domluvit. Možná k tomu jen budete potřebovat šikovného agenta.

Hotel Ferrero má pouhých 15 pokojů

Mnohem více tipů a zážitků najdete v tištěném vydání časopisu Travel Design.