City breaks

Jiří Zbořil
5 parádních míst pro prodloužený víkend ve Florencii
5 parádních míst pro prodloužený víkend ve Florencii
Jiří Zbořil

Florencie není město, ale galerie pod širým nebem. Dá se do ní jezdit opakovaně, člověk vždy objeví něco nového. Pro delší pobyty však bývá až příliš intenzivní, únava z umění tu má dokonce i svůj výraz – Stendhalův syndrom.  Na tři až čtyři dny plné zážitků je to ovšem místo ideální. V letním čísle tištěného časopisu Travel Design najdete nečekané vhledy do města očima rodilého Florenťana. Tady vám přinášíme pár tipů na bezvadné ubytování.

JK Place

Skvělý butikový hotýlek s pouhými dvaceti pokoji na náměstí Santa Maria Novella, kde se budete cítit, jako byste dorazili domů. Místo recepce vás přivítají skleničkou vína v knihovně, vše je tu komorní, každý člen personálu funguje prakticky jako concierge. Ideální, útulné místo pro páry.

JK Place, Florencie: snídaňový prostor působí jajko obývací pokoj větší rodiny
JK Place, Florencie: snídaňový prostor působí jajko obývací pokoj větší rodiny
JK Place, Florencie: výhledy z terasy pokoje
JK Place, Florencie: výhled z terasy pokoje

Tornabuoni Beacci

Florentská klasika v centru všeho. Ke každému důležitému místu to máte nanejvýš deset minut pěšky, navíc bydlíte v ulici s nejlepšími obchody ve městě. Hotel má na střeše terasu se skvělými výhledy na město. Hotel vám bude připadat malý, přesto nabízí 60 pokojů a suit.

Tornabuoni Beacci, Florencie: výhled z hotelu
Tornabuoni Beacci, Florencie: výhled z terasy hotelu
Tornabuoni Beacci, Florencie: na návštěvě u aristokrata
Tornabuoni Beacci, Florencie: stylové pokoje

Palazzo di Camugliano

Tady se bude líbit především zralým párů. V úzké uličce je snadné přehlédnout vchod do paláce, který je téměř neoznačený. Uvnitř se však budete cítit jako hosty dávného florentského aristokrata.  Je to palác se vším všudy, oddělená oáza klidu v centru města s pouhými deseti pokoji.

Palazzo di Camugliano: na návštěvě u aristokrata
Palazzo di Camugliano: na návštěvě u aristokrata

Villa Cora

Není to dál než patnáct minut chůze od mostu Zlatníků (pověstnému místu, které je momentálně asi tak lákavé jako Karlův most), přesto už jste mimo chaos a ruch historického centra. Vila leží v klidných zahradách Boboli ukrytá mezi růžovými keři. Nabízí 46 pokojů, lázně a je to první ze dvou míst v naší nabídce, kam v klidu můžete dojet autem.  Do hotelů v centru to sice v zásadě jde také, ale určitě ne v klidu.

Villa Cora, Florencie: v zahradě kousek od centra
Villa Cora, Florencie: v zahradě kousek od centra

Belmond Villa San Michel

Pořádný luxus na venkově, asi dvacet minut autem od centra Florencie. Na veškeré hemžení důstojně shlíží z Fiesolského vršku. Kdysi to býval klášter, dnes nabízí 55 pokojů světským hostům. Renesance se tu vkusně mísí s nejmodernější technikou.  Je tu i bazén a v létě tu nebývá takové vedro. Naopak v zimě je zavřeno. Pokud nepřijedete vlastním vozem, bude vás do Florencie vozit místní kyvadlová doprava. Pokud si to tedy nezařídíte ještě jinak.

Belmond Villa San Michel, Fiesole: důstojně shlíží na impozantní město pod sebou
Belmond Villa San Michel, Fiesole: důstojně shlíží na impozantní město pod sebou

 

 

 

 

 

Podobné články

Hotel De’ Ricci, Řím: Tichý kout se skvělým vínem v srdci Věčného Města
Savoy, Florencie: Uprostřed vší nádhery a slávy
Vilòn, Řím: Ideální skrýš pro prodloužený víkend
Zvolte měnu
CZK Česká koruna
EUR Euro
Top