Prožitky

Jiří Zbořil
5 luxusních vlaků na 4 kontinentech
5 luxusních vlaků na 4 kontinentech
Jiří Zbořil

Strávit celou dovolenou nebo její větší část ve vlaku nemusí být tak praštěný nápad, jak to na první poslech zní. Zvlášť když je vlak dobře zařízený a trasa správně vybraná. Nabízíme pět tipů na méně obvyklé cestování. Pokud by vám ve výběru chyběl slavný Orient Express, je to tím, že jsme se snažili vybrat místa vzdálená problémům, které poslední dobou sužují Evropu.

Seven Stars

Seven Stars: panoramatická suita na konci posledního vagónu
Seven Stars: panoramatická suita na konci posledního vagónu

Začínáme v Japonsku. Vlak s názvem „Sedm hvězd“ vás proveze všemi krásami ostrova Kjúšú s nejvyšší aktivní sopkou Japonska a spoustou horkých pramenů. Pomalá jízda vám umožní vychutnávat si krajinu, různé zastávky poskytují příležitost k výletům do okolí. Vlak má k dispozici pouze čtrnáct suit, takže maximální počet cestujících je dvacet osm a všichni musí dodržovat předepsaný dress code. Nejkrásnější výhledy jsou z panoramatického apartmá v posledním vagonu na konci vlaku. Na výběr jsou dvě jízdy: čtyřdenní a dvoudenní. Zájemců je mnoho, přihlášky se zasílají skoro rok dopředu.

Blue Train

Blue Train: přepychová cesta Jihoafrickou republikou
Blue Train: přepychová pouť Jihoafrickou republikou

Spojuje všechna významná jihoafrická města a cestou svým pasažérům nabízí nezapomenutelné pohledy na africkou divočinu. Občas jeho služeb využívají i různí prezidenti a králové. K dispozici mají luxusní suity a přepychovou restauraci s bohatou nabídkou jídel jihoafrické kuchyně. Je možné si vybrat z několika tras. Zastávek lze využít k prohlídce historických památek, výletům do buše se zkušenými průvodci nebo také k partičce golfu.

Ghan

The Ghan: napříč australským vnitrozemím
The Ghan: napříč australským vnitrozemím

Centrální Austrálie je jednou z nejnehostinějších oblastí světa. Málokdo tam dokáže žít a přežít, jen nemnoho dobrodruhů si tudy troufne cestovat. Sucho a velké teplotní rozdíly zde vytvářejí velmi specifické podmínky. Krajina je to nicméně fascinující a dá se projet napříč celým kontinentem z Adelaide do Darwinu v luxusním vlakovém kupé s veškerým servisem (ve zlaté a platinové třídě). Nemusíte ale jen pořád sedět u okna a koukat. Na různých zastávkách dostanete příležitost svézt se na velbloudech, navštívit prastará posvátná místa se skalními malbami nebo zkusit raft na divoké řece.

Golden Chariot

Golden Chariot: jižní Indií ve stylu rádžů
Golden Chariot: jižní Indií ve stylu rádžů

Bohatou přírodu i historii jižní Indie v kostce vám přiblíží „Zlatý kočár“ – džungle, tygři, velkolepé paláce, starobylé chrámy, ajurvédické masáže na palubě… Po čtrnáctidenním výletu si budete horko těžko vzpomínat, odkud jste vlastně vyrazili a kam směřujete.

Rocky Mountaineer

Rocky Mountaineer: pohodlná cesta kanadskou divočinou
Rocky Mountaineer: prošlapaná cesta kanadskou divočinou

Umožní vám v pohodlí vychutnat jinak dost nepřístupnou kanadskou divočinu. Na výběr je 65 různých balíčků, které se liší podle času a míst, která chcete navštívit. Tento vlak nemá kabiny na přespání, spí se v hotelích v příslušných zastávkách, a nabízí služby různých úrovní. Pokud neberete nic než luxus, volte kategorii GoldLeaf.


Další tipy na neobvyklé cesty hledejte v tištěném čísle časopisu Travel Design. Předplatné získáte zde, v trafikách ho nekoupíte.

Podobné články

Intimní gastronomický zážitek v Beratu
Írán – země, která by neměla chybět na vašem bucket listu
Návštěva Milford Sound na maximum
Zvolte měnu
CZK Česká koruna
EUR Euro
Top