5 designových hotelů pro stylový pobyt v Miláně

Příští týden mají milovníci designu z celého světa schůzku v Miláně, kde od 17. do 22. dubna proběhne tradiční Design Week. Abyste se při této příležitosti cítili náležitě stylově i ve spánku, vybrali jsme 5 z nejstylovějších milánských hotelů. Ale pokud zjistíte, že je už obsazeno, což je docela pravděpodobné, klidně si je vyzkoušejte i jindy nebo třeba příští rok.

The Yard

Piazza Ventiquattro Maggio 8

The Yard, Milán
The Yard, Milán

Rodinná butiková záležitost v centru města. Plný tajemných zákoutí s překvapením. Trochu nostalgie, dost Anglie, hodně sportu (designově, běhat ani boxovat tu nemusíte). Tematické pokoje, bezvadný bar.

Savona 18 Suites

Via Savona 18

Savona 18 Suites, Milán
Savona 18 Suites, Milán

Název hotelu evokuje adresu, nikoli počet suitů, kterých je tu ve skutečnosti 43. Hotel vznikl v budově starého tradičního milánského činžáku z počátku minulého století. Některé prvky zůstaly zachovány, svěží vítr do nich zanesl Aldo Cibic.

Grand Hotel et de Milan

Via Manzoni 29

Grand Hotel et de Milan, Milán
Grand Hotel et de Milan, Milán

Už 150 let shromažďuje velkolepost světové společenské smetánky a je to tu znát v každém koutě i pohybu obsluhujícího personálu. Jestli potřebujete něco monumentálního, nic monumentálnějšího nehledejte. Velmi vhodné pro návštěvu opery.

Castello Sforzesco Suites

Via Cusani 10

Castello Sforzesco Suites, Milán
Castello Sforzesco Suites, Milán

Pokud vám velkolepost není vlastní a máte raději něco skromnějšího a zároveň stoprocentně italsky designového, jako je třeba dubová podlaha a mramor v koupelně. Suity v šestém patře Palazzo Cusani, což není aristokratický palác, ale velká budova z poválečného období, vám nabídnou bydlení jako pravému Miláňanovi.

Conti Guest House

Via Gian Battista Tiepolo 38

Conti Guest House, Milán
Conti Guest House, Milán

Deset minut pěšky z centra, kapacita pouhých deset lidí. Takový designový domeček v rezidenční čtvrti. Intimní záležitost.