3x nový luxus na Islandu

Island je po všech stránkách zvláštní země. V mnoha směrech bohatá, strašně zajímavá, ale na luxus si nepotrpí. První pětihvězdičkový hotel v zemi budou v Reykjavíku otvírat v roce 2019 kousek od koncertního sálu Harpa. Pokud tedy na pěti hvězdách a všem, co s nimi souvisí, trváte, počkejte si. Půvaby Islandu jsou ovšem jinde a poslední dobou se tu otvírají místa, která potěší i velmi náročné klienty. Jen záleží na tom, v čem ty nároky spočívají, a je třeba si správně nastavit očekávání. Pravděpodobně nedostanete šampaňské k snídani do postele, nebudete mít nepřetržitě k dispozici někoho, kdo bude řešit vaše rozmary. Na druhou stranu můžete očekávat dechberoucí krajinu, jednoduchý, ale dokonale propracovaný design, výbornou kuchyni a velmi milé lidi. Od výbuchu sopky Eyjafjallajökull, která v roce 2010 ochromila letový provoz nad celou Evropou, navíc Island zažívá nebývalý rozvoj luxusních zařízení. Země vzbudila zájem, začaly tam jezdit některé americké celebrity a hodně se tím chlubí, čímž vzniká úplně nový trh.

ION Luxury Adventure Hotel

Jednen z prvních nových hotelů vznikl na místě poněkud zanedbaného zájezdního hostince před čtyřmi lety v Selfoss, asi hodinu jízdy od Reykjaviku. Ze staré lávy vyrůstá jako kulisa k vědecko fantastickému filmu. Nabízí 45 pokojů, design je strohý, účelný, krásný, ale nepříliš útulný. Neuvěřitelné výhledy, špičkové technologie, geotermální prameny.

ION Adventure: skvělé místo pro výlety k ledovci i sopce
ION Adventure: skvělé místo pro výlety k ledovci i sopce

Tower Suites Reykjavík

Osm suit ve dvacátém patře administrativní budovy v Reykjavíku není ani označených jako hotel, takže svým dočasným obyvatelům poskytují naprosté soukromí a anonymitu. Otevřely loni na podzim, ale už se stačily stát součástí skupiny Small Luxury Hotels. Každé apartmá je jedinečné s výhledy na celé město i okolní krajinu s horami a mořem. O designu netřeba mluvit, navíc se tu o vás pečlivě postarají.

Tower Suits: špičkové bydlení nad celým Reykjavíkem
Tower Suits: špičkové bydlení nad celým Reykjavíkem

Mechový hotel

Asi jste už slyšeli o Modré laguně. Od podzimu si ji budete moct zažít v relativním soukromí v nově otevřeném luxusním hotelu Moss. Kromě vyčleněné části Modré laguny nabídne 62 pokojů, pastvu pro oči milovníkům designu, podzemní lázně v lávě (vyhaslé; jen tak pro jistotu, abychom se špatně nepochopili) a gurmánskou restauraci s novou skandinávskou kuchyní.

Moss Hotel: Modrá laguna bez zástupů
Moss Hotel: Modrá laguna bez zástupů

Related Stories

Prozkoumejte

Six Senses, Bhútán: 5 nových rezidencí Šesti smyslů ve...

Dlouho se na to čeká a postupně k tomu dochází. Z pěti nových rezidencí...

Instagramová architektura ve městě i v divočině

Výhled jako žádný jiný Současnou kulturu významně ovlivňují...

Potápěčský ráj pro začátečníky i pokročilé

Chcete partnerovi ukázat krásy potápění a přimět ho, aby se do hlubin spouštěl...

Perla v Dubaji

La Perle, Al Habtoor City Už skoro dva...

Sedm dní v Persii

Vstup do paláce Tabatabai v Kášánu. Ve stejném duchu fungují všechny...

Populární kategorie

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno