3 x Belize: Ke Coppolům, k Leonardovi di Capriovi, nebo do svého?

Belize je jediný stát Střední Ameriky, kde se mluví anglicky. Až do roku 1973 se mu říkalo Britský Honduras a Alžběta II. je tam formálně panovnicí dodnes. Leží mezi Mexikem a Guatemalou, obyvatel má asi jako Island a velká je zhruba jako Morava. Kousek od pobřeží se táhne druhý největší korálový útes na světě, zůstalo tu téměř neporušené životní prostředí, zarostlé zříceniny mayských osad, kilometry nádherných pláží. Poslední dobou sem utíkají různí zajímavý lidé a vzniká tu spousta zajímavých míst k trávení dovolené. Vybrali jsme pro vás tři. Pro představu i inspiraci.

Coral Caye

Coral Caye, Belize: na návštěvě u Coppolů
Coral Caye, Belize: na návštěvě u Coppolů

Soukromý ostrov filmového režiséra Francise Forda Coppoly se už dva roky dá také pronajmout. Coppolovi si v jižní části země vystavěli na poloostrově Placencia jeden z nejpůvabnějších místních hotelů jménem Turtle Inn,  asi osm mil od pobřeží pak vytvořili útočiště na ostrůvku o rozloze necelý jeden hektar. Můžete si tam chvíli žít nerušeni zcela sami, nebo si také můžete domluvit různé stupně servisu. Pak ovšem musíte počítat s tím, že v jednom z domků bude bydlet někdo, kdo k vám tak docela nepatří.

Coral Caye, Belize: interiér
Coral Caye, Belize: interiér

Blackadore Caye

Blackadore Caye, Belize: nabídka Leonarda di Capria
Blackadore Caye, Belize: dílo Leonarda di Capria

Ekorezort Leonarda di Capria teprve vzniká. Jeho duchovní otec se zapřísahá, že to bude jeden z předních světových příkladů „zeleného pohostinství“ s čistě obnovitelnými energetickými zdroji a odchytanou dešťovou vodou. Polovina ostrova zůstane chráněná jako přírodní rezervace, velké úsilí tvůrci věnovali vysazování původní vegetace. Do toho všeho pak má zapadnout špičková architektura s nekonečnými bazény inspirovaná starou mayskou civilizací, jejíž pozůstatky najdete na okolních ostrovech. Los Angeles zdraví Maye.

Alaia

Alaia, Belize: vily na prodej
Alaia, Belize: vily na prodej

Nový projekt společnosti Mariott pod značkou Autograph Collections vzniká kousek od poklidného historického městečka San Pedro. Přímo na pobřeží do roku 2020 vyroste rezort s 56 dvouložnicovými byty, 8 vilami a kompletním špičkovým pětihvězdičkovým vybavením s restaurací, barem, bazény, spa, fitkem, dětským klubem, potápěčským centrem a také výtvarnou galerií.

Alaia, Belize: byty na prodej
Alaia, Belize: byty na prodej

Vilu nebo byt si tu budete moct pronajmout jako v hotelu, nebo také zakoupit, vlastnit a nechat spravovat a pronajímat řetězcem.


Více ispirace na jednom místě najdete v novém i každém dalším či předchozím Travel Designu.

Related Stories

Prozkoumejte

Six Senses, Bhútán: 5 nových rezidencí Šesti smyslů ve...

Dlouho se na to čeká a postupně k tomu dochází. Z pěti nových rezidencí...

Instagramová architektura ve městě i v divočině

Výhled jako žádný jiný Současnou kulturu významně ovlivňují...

Potápěčský ráj pro začátečníky i pokročilé

Chcete partnerovi ukázat krásy potápění a přimět ho, aby se do hlubin spouštěl...

Perla v Dubaji

La Perle, Al Habtoor City Už skoro dva...

Sedm dní v Persii

Vstup do paláce Tabatabai v Kášánu. Ve stejném duchu fungují všechny...

Populární kategorie

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno