3 venkovské usedlosti pro požitkářské toulky jihem

Tři místa, na kterých si člověk může pomalu vychutnávat jednoduché věci a zároveň najde spousty zajímavých podnětů v okolí.

Casa La Siesta, Andalusie

Casa La Siesta, Andalusie
Casa La Siesta, Andalusie

Stojí od nepaměti uprostřed zelenající se andaluské krajiny kousek od městečka Vejer. Vypadá trochu jako stará římská vila, trochu jako zemědělská usedlost, ve skutečnosti je to už dnes ovšem butikový hotel o pouhých devíti pokojích. Každý z nich je nezvykle velký, podlahy mají vyskládané starobylou dlažbou, stropy z trámů, v oknech mušelín. Je tu ticho, jen zvenku se ozývá zpěv ptáků a v kuchyni občas zazvoní nádobí. Dům je obklopený pestrou zahradou se dvěma bazény lemovanými granátovníky. Všechno je tu velmi intimní, klidné a romantické, na různé pláže Costa da Luz je to od půl hodiny do hodiny autem, kousek je to do Cádizu i Gibraltaru i do národního park Los Arcolnocales i do nejrůznějších starobylých městeček a vesnic Andalusie, kde stále jako by ožívaly všechny vrstvy historie od Féničanů přes Vandaly, Maury, Židy až po Křesťany.

Tip travel designera Exclusive Tours.

Berber Lodge, Maroko

Berber Lodge, Marákeš
Berber Lodge, Maroko

Necelých 30 kilometrů na jih (a mírně na východ) od Marrákeše do vesnice Oumnass a pak ještě kousek. Devět oddělených lodgů vystavěných tradičním marockým způsobem působí vlastně jako malá uzavřená vesnice v olivovém háji. K dispozci je bazén a terasa, všechno je tak prosté, jak jen může být, aby člověk zároveň neztrácel nic z pocitu dokonalého pohodlí. Berber Lodge sice působí naprosto tradičně a malebně, je to však nový, vysněný projekt švýcarského architekta Romaina Michela-Ménièreama, který v Maroku působí už přes patnáct let a má za sebou několik výjimečných projektů v Marrakéši. V Oumnass dal plný výraz svým vlastním představám.

K moři je to odtud sice trochu dál, zase se dají podnikat výpravy jak na marrákešské trhy, tak do pohoří Atlas a do pouště.

Monaci delle Terre Nere, Sicílie

Monaci delle Terre Nere, Sicílie
Monaci delle Terre Nere, Sicílie

Vinice a usedlost na svazích Etny založili v 17. století mnichové řádu Svaté Anny. V roce 2007 na chátrající nemovitost připadl Guido Goffa, původem Siciliánec, který se domů vrátil po mnoha letech podnikání ve Spojených státech. Zamiloval se do ní a zůstal. Naučil se hospodařit v biodynamickém režimu a po čase začal postupně přidávat i hostinské pokoje. Dnes je tu k dispozici 12 suitů a 8 pokojů pozoruhodného designu v prostředí, které klade důraz především na pomalé vychutnávání jednoduchých krás života. Jak říká sám majitel: „Zbavil jsem se tu všeho balastu a získal několik základních potřebných věcí a spousty energie.“ To samé se snaží nabízet i hostům.


Více podnětů na jednom místě najdete v novém čísle Travel Designu.

Related Stories

Prozkoumejte

Six Senses, Bhútán: 5 nových rezidencí Šesti smyslů ve...

Dlouho se na to čeká a postupně k tomu dochází. Z pěti nových rezidencí...

Instagramová architektura ve městě i v divočině

Výhled jako žádný jiný Současnou kulturu významně ovlivňují...

Potápěčský ráj pro začátečníky i pokročilé

Chcete partnerovi ukázat krásy potápění a přimět ho, aby se do hlubin spouštěl...

Perla v Dubaji

La Perle, Al Habtoor City Už skoro dva...

Sedm dní v Persii

Vstup do paláce Tabatabai v Kášánu. Ve stejném duchu fungují všechny...

Populární kategorie

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno