3 útulky labužníků

Každé z těch míst má nezaměnitelné osobní kouzlo. Až si budete chtít jen tak vychutnávat svět všemi smysly, tady najdete všechno náležitě připravené.

Les Prés d’Eugénie

Eugénie-les-Bains, Akvitánie, Francie

Les Prés d’Eugénie, Francie: tři michelinské hvězdy a kuchařské kurzy
Les Prés d’Eugénie, Francie: tři michelinské hvězdy a kuchařské kurzy

Venkovský hotel Les Prés d’Eugénie legendárního šéfkuchaře Michela Guérarda sestává z jedné hlavní a dvou menších budov, které dohromady nabízí 20 pokojů a 25 suitů. Dále je tu tříhvězdičková michelinská restaurace a bistro, velkorysé termální lázně a v neposlední řadě také nádherná zahrada, o níž pán usedlosti pečuje už od roku 1974. Kromě vychutnávání všech smyslových vjemů tu můžete absolvovat i půldenní, jednodenní nebo dokonce pětidenní kuchařské kurzy.

 

Gidleigh Park

Chagford, Devon, England

Gidleigh Park, Anglie:
Gidleigh Park, Anglie:

Na severním okraji Dartmoorského národního parku, uprostřed lesů na konci úzké příjezdové cesty lemované vysokými kamennými zídkami najdete typickou tudorovskou usedlost Gidleigh Park, pod níž ubíhá pstruhová říčka. Pokojů je tu 24, každý jiný, stylově odpovídající celkovému duchu místa. Dvouhvězdičkové michelinské restauraci vládne Michael Wignall. Kromě jídla a pití a dobrého žití se tu nabízejí vycházky pěší i jezdecké, v blízkém městečku Chagford se před sto lety zastavil čas. Blízký žulový výběžek a mystická atmosféra okolní krajiny prý inspirovali Arthura Conana Doyla k napsáni Psa baskervillského.

 

 Tawaraya

    Kjóto, Japonsko

Tawaraya, Kjóto, Japonsko:
Tawaraya, Kjóto, Japonsko:

Jeden z nejtradičnějších japonských rjókanů najdete uprostřed Kjóta, jakmile však jednou vstoupíte dovnitř, ocitnete se v jiném světě. Už 300 let ho tu vede jedna a tatáž rodina. Vládne tu čirá elegance a rafinovanost detailů, pokud chcete někdy poznat maximum tradičního Japonska, hledejte ho tady. V zahradách, v čajovém obřadu, ve dvacetichodovém večerním menu, které vám naservírují až na pokoj, v každém z 18 hostinských pokojů. Každý host dostane k ruce asistenta, i vhodné oblečení.

Celé to však má jeden háček. Rjókan Tawaraya je téměř permanentně obsazený, nemá vlastní internetové stránky a nedá se ani rezervovat přes žádné třetí strany. Takže buď zaměstnáte cestovního agenta, o němž víte, že si umí poradit, nebo zkusíte sami postupovat podle tohoto návodu. Vyzkoušené to nemáme, takže zaručit se za to nemůžeme. A pozor – budete potřebovat fax.