3 neobvyklé zážitky ve Spojených státech jen pro toto léto a nikdy víc

Toto léto se dají ve Spojených státech zažít tři zvláštní události a jen letos se dají zažít všechny tři rychle po sobě. Jestli tam míříte a máte aspoň trochu smysl pro věci bizarní, temné a intenzivní, nenechte si tu příležitost ujít.

Hra o trůny

Vstupte do světa, kterému mnozí z vás už beztak dávno propadli. Ve Washingtonu DC se 21. června, asi tři týdny před netrpělivě očekávanou premiérou sedmé řady seriálu Hra o trůny, otevře na místě tří obvyklých podniků – Mockingbird Hill, Southern Efficiency a Eat the Rich – velký dočasný  bar věnovaný světu seriálu. Na necelých 300 metrech čtverečních najdete tématické místnosti zařízené přesně tak, jak to už znáte z televize (nebo počítače či tabletu), včetně samotného trůnu.

Washington DC, Hra o trůny
Washington DC, Hra o trůny
Washigton DC, Hra o trůny, koktejlové menu
Washigton DC, Hra o trůny, koktejlové menu
Bar bude v provozu skoro deset týdnů a zavře 27. srpna. Bude mít otevřeno sedm dní v týdnu s tím, že v neděli bude zavírat už v sedm večer, aby všichni mohli jít sledovat nové díly Hry o trůny.

Zatmění slunce

Jednadvacátého srpna proběhne nad celým územím Spojených států od západu k východu úplné zatmění slunce. Počíhat si na něj můžete kdekoli po cestě, pokud se ale rozhodnete pro Oregon, můžete se ještě navíc zúčastnit mimořádného festivalu k této události, na němž se bude odehrávat kdeco od muziky, přes divadlo, cirkus, uměleckých instalací po vědecké přednášky.  Festival Oregon Eclipse 2017 začíná 17. srpna a potrvá do 23. srpna.
Spojené státy, 17. srpna 2017, úplně zatmění slunce
Spojené státy, 17. srpna 2017, úplně zatmění slunce

Hořící muž

Na obě předešlé události pěkně navazuje dnes už tradiční festival s názvem Burning Man, o němž se dočtete i v letním čísle tištěného mabazínu Travel Design. Koná se koncem srpna každoročně v Nevadské poušti. Na zcela odlehlé místo se sjíždějí umělci i pouzí diváci z celého světa, aby zde týden tvořili a na konec všechno stvořené rituálně zapálili. Proč? Jako totální duchovní očistu. Letos to proběhne od 27. srpna do 4. září.
Nevadská poušť, festival hořícího muže
Nevadská poušť, festival hořícího muže

 

Jestli dáte všechny tři, napište nám, co to s vámi udělalo 🙂

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit