3 nejnovější expediční lodě pro plavby do Antarktidy na příští rok

Plavby do jižních moří je třeba plánovat s předstihem a je dobré mít přehled o novinkách. Můžete pak třeba dostat kabinu, v níž před vámi ještě nikdo nebydlel.

Hanseatic nature a Hanseatic inspiration

Happag-Lloyd

Německý dopravní gigant má i svou luxusní pobočku s výletními loděmi, která příští rok spustí na vodu dvě nové krásky. Hanseatic Nature by měla vyplout v dubnu a přinese velkou úlevu všem, kteří mluví lépe německy než anglicky, protože němčina bude jediným oficiálním jazykem na palubě. Anglicko-německy koncipovaná Hanseatic Inspiration ji bude následovat v říjnu. Obě svým pasažérům nabídnou 120 moderně zařízených kabin v pastelových barvách či bílé, mořskou akademii, rozlehlé spa se saunou, celoroční bazén a plavby dlouhé 12 až 20 dní, při nichž navštívíte jak Antarktidu tak třeba Jižní Shetlandy se sopkami a horkými prameny.

 

Ponant Icebreaker

Ponant

Nový Ponant Icebreaker sice má vyplout na moře až v roce 2021, nicméně je na co se těšit. „S tímto novým expedičním prostředkem můžeme nabídnout úplně nové pojetí plaveb,“ tvrdí šéf expedic společnosti Nicolas Bubreuil. „Dostaneme se s ním do tak odlehlých míst, na jaká jsme zatím nemohli ani pomyslet. Třeba až ke geografickému severnímu pólu.“

Loď bude mít 135 kabin pro hosty, pohánět ji bude elektřina a kapalný plyn, takže po ní nezůstanou téměř žádné zplodiny ve vzduchu. K dispozici bude 16 zodiaců a dvě helikoptéry. Plavit se má kromě Arktidy také po Wedellově moři až ke Charcotovu ostrovu nebo Ostrovu Petra I.

 

Scenic Eclipse

Scenic

Americká společnost Scenic spouští svou novou loď Eclipse na moře tento měsíc a tvrdí o ní, že se hned stane nejelegantnějším plavidlem jižních moří. Cestující dostanou k dispozici 114 prostorných suitů, devět restaurací, vnitřní i vnější bazény i prostory ke cvičení jógy.

S prohlídkami oceánu, pobřeží a ostrovů jim mimo jiné poslouží také palubní helikoptéra a ponorka. První listopadová výprava potrvá 25 dní a provede pasažéry mezi chilským fjordy, Beaglovým průlivem a kolem Falklandských ostrovů.


Za čtrnáct dní vyjde nové číslo čtvrtletníku Travel Design, kde najde obsáhlý materiál k dalším parádním plavbám po mořích i řekách.

Related Stories

Prozkoumejte

Six Senses, Bhútán: 5 nových rezidencí Šesti smyslů ve...

Dlouho se na to čeká a postupně k tomu dochází. Z pěti nových rezidencí...

Instagramová architektura ve městě i v divočině

Výhled jako žádný jiný Současnou kulturu významně ovlivňují...

Potápěčský ráj pro začátečníky i pokročilé

Chcete partnerovi ukázat krásy potápění a přimět ho, aby se do hlubin spouštěl...

Perla v Dubaji

La Perle, Al Habtoor City Už skoro dva...

Sedm dní v Persii

Vstup do paláce Tabatabai v Kášánu. Ve stejném duchu fungují všechny...

Populární kategorie

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno